Čeští futsaloví akademici sice vypadli ve čtvrtfinále mistrovství světa, ale turnaj pro ně neskončil. V pátek odehráli semifinále poražených proti Polsku. Vyhráli ho 5:2 a v sobotu se utkají o konečné 5. místo.

„Důležité utkání s Polskem jsme zvládli jak výsledkově, tak i herně,“ liboval si trenér týmu Martin Brůna. Češi nastoupili opět s aktivní obranou na polovině Polska, která dělala soupeři veliké problémy. Poločas sice skončil 2:2, ale čeští akademici zahazovali jednu šanci za druhou. „Upozorňovali jsme hráče, že se musí při řešení v zakončení a přečíslení uklidnit a branky se zvýšenou koncentrací přijdou,“ věděl Brůna.

Ve druhém poločase byli naši akademici opět lepším týmem, ale nemohli se brankově prosadit. Za stavu 2:2 byl po druhé žluté kartě vyloučen kapitán Černý, ale Češi přesilovku velice dobře odbránili. V důležitou chvíli se pak prosadili ze standardní situace a David Drozd krásně zavěsil. Poté zkoušel soupeř power play, se kterou si čeští futsalisté poradili a přidali další dvě branky. „Dnes musíme pochválit za přístup celý tým, speciálně však Davida Drozda, který odehrál vynikající utkaní. Nyní se budeme těšit na souboj o páté místo,“ uzavřel Martin Brůna.

Česká republika – Polsko 5:2 (2:2)

Branky ČR: D. Drozd 2, P. Drozd, Šipka, Kubát.
Sestava ČR: Vavrek (Janečka) – D. Drozd, P. Drozd, Šipka, Kubát – Baran, Černý, Krajča, Sop – Mažári, Křemen, Jošt, Kubelka. Trenéři Martin Brůna a Marek Kopecký.