Michal Salák by chtěl dovézt z akademického MS medaili

 

Před dvěma lety Češi na Akademickém mistrovství světa brali čtvrté místo. Nový trenér českých akademických futsalistů míří před červnovým šampionátem v Šanghaji ještě výše a rád by dovezl z Číny medaili.

Jak hodnotíš akademické soustředění v Plzni?

Hodnotím ho jedině kladně. Jednalo se o první akci před akademickým mistrovstvím světa, věnovali jsme se hodně herním věcem, ale i těm taktickým aby kluci věděli, čím se chceme na turnaji prezentovat.

V nominaci byli i hráči, co nastupují jen na univerzitách, případně v nižších soutěžích. Jak se ti s nimi pracovalo?

Byl jsem velice překvapený z kvality některých hráčů, kteří nehrají 1. Futsal ligu. Měli jsme na srazu kluky z ČAUS Univerzitní futsalové ligy, které jsem také potřeboval vidět. Možná nebylo  zprvu úplně jednoduché pracovat s takovým hráčským mixem, protože někteří hráči nebyli na takové taktické aspekty zvyklí. Pochopili to ale velice rychle.

Jaké akce ještě plánujete před akademickým mistrovství světa?

Čeká nás už pouze jedna akce a to bude sraz v červnu před samotným odletem do dějiště turnaje. Momentálně se pouze řeší, na kolik dní se před přesunem do Šanghaje sejdeme. Určitě bych rád absolvoval s finálním kádrem ještě několik tréninků.

Bude se nominace na závěrečný turnaj lišit od té, která byla na soustředění v Plzni?

Chyběli nám ještě hráči, kteří naskakovali v play-off 1. Futsal ligy z Plzně, Slavie a Helasu. Tam se kádr ještě může měnit. Poté začneme pracovat na herních detailech, abychom se co nejlépe připravili na samotné mistrovství.

Kdy se bude konat akademické mistrovství světa?

Akademické mistrovství světa proběhne od 10. do 16. června v Šanghaji. Sedmého odlétáme z Prahy tak, abychom stihli devátého června slavnostní zahájení. Systém turnaje ještě není přesně znám, ale před dvěma lety postupovaly dva týmy ze čtyřčlenných skupin do play-off.

S jakým cílem na mistrovství světa akademiků pojedete?

Všichni jsme nastavení na nejvyšší cíle. Já to tak mám vždy. Minimální cíl bude zisk medaile. Budeme se snažit navázat na bronzovou medaili z roku 2016, kdy tým vedl David Frič. Hlavní cíl je dostat se do semifinále a pak se uvidí.

Jak se těšíte do Šanghaje?

Všichni se moc těšíme. Já tam poletím poprvé. Viděl jsem hotel a halu, která je nádherná. Bude to pro nás neuvěřitelný zážitek. Jedeme se poprat o medaile za Českou republiku, rozhodně nejedeme pouze na výlet.