Marta Křepelková, první medaile na ZSU

(1.2.2017)

Česká republika se na světové zimní univerziádě v kazašském Almaty dočkala po několika výborných umístěním v elitní desítce konečně prvního cenného kovu. A trochu překvapivě se o něj postarala skokanka na lyžích Marta Křepelková.

První medaile pro ČR z univerziády

25letá Křepelková nemá dosud ani jeden start v závodě světového poháru. Na kraji prosince si sice odbyla debut v kvalifikaci, ale tou neprošla, když skončila až 46. Nyní však ukázala, že svoji formu načasovala výborně.

Na medailových pozicích se členka harrachovského klubu nacházela již po prvním kole, ve kterém doletěla na výtečných 93 metrů. Ve druhém kole přidala 90,5 metru a bojovala o medaili. Tu ovšem neměla jistou, jelikož se před ni dostala Japonka Kobayashi. Ovšem stala se málo vídaná věc a trochu šťastná pro českou závodnici. Po prvním kole vedoucí Finka Forsström sice doletěla na 92 metrů, což by pro ni normálně znamenalo vítězství. Ale ona upadla. Rozhodčí ji proto ohodnotili nízkým bodovým přídělem, což znamenalo, že Křepelková zůstane na třetím místě a vybojuje bronz. V závodě dokonce předčila i další dvě české reprezentantky, které mají mnohem více zkušeností nejen ze světového poháru. Karolína Indráčková skončila v konkurenci dvanácti závodnic osmá, Michaela Doleželová hned o místo za ní.