Kvalifikaci Čech ve volejbale ovládly týmy TUL a postupují na ČAH 2022

 

Autor: UPCE

 

4. dubna 2022 | ČAUS 

V pátek 1. dubna 2022 se v Pardubicích utkali studenti vysokých škol z Čech o postup na České akademické hry 2022 ve volejbale. Přímý postup si mohl zajistit vždy jen vítěz. Přesto, že především mezi muži byly zápasy velmi vyrovnané, Technická univerzita v Liberci sestavila týmy, které svým soupeřům nedaly šanci. Zvítězila v obou kategoriích a zajistila si tak postup na červnové finále na ČAH v Českých Budějovicích. 

Kvalifikace ve volejbale Čech pod záštitou České asociace univerzitního sportu se ujala Katedra tělesné výchovy Univerzity Pardubice. Turnaje se zúčastnilo 5 týmů z Čech, jak v kategorii mužů, tak i žen to byly týmy Univerzity Hradec Králové, Univerzity Pardubice, Univerzity Karlovy Lékařské fakulty v Plzni, Technické univerzity v Liberci a Západočeské univerzity v Plzni. Přímý postup na České akademické hry si mohl zajistit vždy jen vítěz. Hrálo se systémem každý s každým na 2 vítězné sety.

“Zápasy, především ve skupině mužů, byly vyrovnané, většina z nich končily tiebreakem. Atmosféra byla vynikající, studenti a studentky se navzájem podporovali”, zhodnotila turnaj ředitelka soutěže Pavla Procházková.

Fotogalerie:

Autor: UPCE

Další fotografie najdete na stránce Galerie Kvalifikace ČAH 2022 ve volejbale


Výsledky:

Pořadí mužů:

  1. místo TUL
  2. místo ZČU
  3. místo UHK
  4. místo   UPCE
  5. místo   LFP UK

Pořadí žen:

  1. místo TUL
  2. místo UPCE
  3. místo ZČU
  4. místo   UHK
  5. místo   LFP UK

Kompletní výsledky ke stažení: