O druhou českou medaili se postarala běžkyně Kristiina Mäki na distanci 1500 m. Ve finále běhu na 5000 m, kde obhajovala zlato z Gwangju, doběhla na 6. místě. Na její hlavní trati 1500 m ale zabojovala a odváží si bronzovou medaili, i když tomuto úspěchu průběh závodu vůbec neodpovídal. Ještě 150 m před cílem byl česká závodnice na 6. místě, v posledních metrech ale dokázala tři soupeřky přespurtovat a nakonec vybojovat vytouženou medaili.

“Hlídala jsem si zadní pozici, abych holky měla před sebou, a pak jsem si říkala, že když mi zbydou síly, tak ze sebe vydám vše. Takhle jsem to plánovala a vyšlo to,“ radovala se po závodě česká běžkyně v rozhovoru pro ČT sport.

Kristiina Mäki získala pro ČR první medaili v běhu na 1500 metrů časem 4:20.65. Na prvním místě je Amela Terzic ze Srbska, která měla čas 4:19.18 a jen o 3 desetiny doběhla na druhém místě Docus Ajoková z Ugandy. Gratulujeme!!!