Mistrovství Evropy univerzit v orientačním běhu 2019

24. – 27. červenec 2019, Olomouc

 

Od neděle do pondělí 24. – 25. března 2019 se uskutečnila kontrolní návštěva týkající se historicky prvního Mistrovství Evropy Univerzit v orientačním běhu (EUOC – European Universities Orienteering Championship), které se uskuteční v červenci v České republice, konkrétně v Olomouci a přilehlém okolí.

Jednání se zúčastnil (na fotce zleva) Besim Aliti, sportovní ředitel EUSA, Dušan Vystavěl, technický delegát EUSA, Szava Zsigmond, zástupkyně IOF a odborný poradce, Markéta Štenclová, zástupce ČAUS a člen organizačního výboru EUOC, Hana Horvátová, člen organizačního výboru EUOC, Jindřich Smička, ředitel závodu.

Zástupci EUSA, IOF (Mezinárodní federace orientačního běhu), ČAUS a organizačního výboru EUOC se sešli v Prostějově v Hotelu Tennis Club, kde se v odpoledních hodinách uskutečnila také jejich úvodní schůzka. Tento meeting se nesl v přátelském duchu a probíhal v anglickém jazyce z důvodu zástupců mezinárodních federací. Během víkendu byla na programu kromě administrativních záležitostí jako je doprava, ubytování, stravování, ceremoniály, apod., také obhlídka a kontrola míst, odkud budou závody startovat a kam se bude dobíhat, kde budou možné tréninky před jednotlivými disciplínami, kde bude zázemí soutěže, kde budou probíhat slavnostní ceremoniály, zahájení, zakončení, kde budou účastníci akce ubytovaní a další.

V pondělí dopoledne se sešli zástupci organizačního výboru soutěže Dušan Vystavěl, Jindřich Smrčka a Markéta Štenclová se zástupci Univerzity Palackého v Olomouci – Pavlem Hápem, proděkanem fakulty tělesné výchovy (na fotografii vlevo), a Svatoplukem Horákem, členem kolegia děkana a zároveň dalším zástupcem ČAUS (na fotografii vpravo), a dojednali podrobnější detaily akce a vzájemné spolupráce.

V rámci mistrovství jsou připraveny čtyři závody na čtyřech různých místech – Bouzov, Mohelnice, lesní komplex Velkého Košíře a Olomouc. Závodníky čekají opravdu pestré tratě, které vedou krásným a zajímavým prostředím. Poběží se sprint, krátká trať a sprintové štafety. Přichystán je také doprovodný program nejen pro závodníky, ale i pro diváky.

http://www.euoc2019.cz/