Kompletní přehled výsledků z LSU Gwangju 2015 – 8. července

 

Dnešní den byl ve znamení medailí pro českou reprezentaci. Dvě zlaté máme ve střelbě a jednu v plavání. V průběžném pořadí se tak ČR posunula na 11 místo v získaných medailích.

Sportovní střelba

Družstvo žen vystřílelo ve skeetu první zlatou medaili se 196 body! Gratulujeme všem třem děvčatům – Libuši Jahodové, Jitce Peškové a Báře Šumové. Libuše Jahodová vyhrála zlato také ve skeetu žen.

 • Libovolná malorážka muži 60ran vleže – 6. Sváček, 28. Nymburský
 • Vzduchová pistole 40 ran ženy – 9. Musilová

Plavání

O největší překvapení mezi plavci v Gwangju se postarala Martina Moravčíková. Ve své nejlepší disciplíně 200P vybojovala bronzovou medaili, kterou ozdobila novým českým rekordem – 2:27,35. V semifinále na 50P zabojoval Petr Bartůněk, který sice dále nepostupuje, ale jeho čas 28,05 je splněný limit na MS v Kazani. V druhém mužském semifinále se tolik nedařilo Janu Šeflovi – 100M 53,72 – 16. místo.

Atletika

 • 100m rozběhy – Barbora Procházková se kvalifikovala do semifinále
 • skok o tyči kvalifikace – Romana Maláčová se kvalifikovala do finále
 • 400m rozběhy – Jan Tesař se kvalifikoval do semifinále
 • 400m překážek rozběhy – Michal Brož se kvalifikoval do semifinále
 • disk kvalifikace A – Jitka Kubelková skončila na 16. místě

Tenis

Eva Rutárová a Filip Doležel dnes bohužel ve čtyřhře smíšených dvojic podlehli Číně 1:2 (6:2, 6:7, 7:10).

Golf

Družstvo žen po prvním odehraném kole na 11. místě.

Fotbal

ČR prohrála s Kanadou 1:2 (0:0) Gól: Svitková

Sestava: Sladká (58. Sloupová) – Dědinová (88. Šturmová), Necidová, Janků, Benýrová – Svitková, Bartoňová, Cahýnová (76. Malinová), Chlastáková – Ivaničová, Matoušková (67. Německová).

“Hráli jsme proti týmu Kanady, který na turnaji ještě nedostal gól, byl velmi dobře organizovaný a silově dobře připravený. Snažili jsme se o útočnou hru. Více šancí jsme měli v 1. poločase. V 18. minutě po centru Bartoňové zprava vrátila Chlastáková před branku a Ivaničová v malém pokutovém území u první tyče vystřelila těsně vedle. Ve 35. centrovala zleva Svitková a opět Ivaničová střílela těsně vedle tyče. V šanci byla Matoušková, ale dobře chytající brankářka jí střelu chytla. Měli jsme herní převahu, ale nevstřelili jsme gól.”

“Hned v začátku 2. poločasu jsme se dopustili individuálních chyb, které soupeř využil a dostal se do vedení. V 50. po faulu na brankářku Sladkou tato zbrkle rozehrála středem a následný faul Dědinové v rohu pokutového území rozhodčí posoudila jako penaltový. Soupeřka razantní střelou proměnila 1:0. Po třech minutách jsme nedostoupili robustní útočnici soupeře, která se zpoza šestnáctky prudce trefila pod břevno naší branky. Po střídání a změně na postech jsme soupeře místy tlačili, ale ani střela Ivaničové uvnitř pokutového území a roh Svitkové neskončily gólem. Až v 90. minutě se prudkou střelou pod břevno trefila Svitková 2:1.”

“Budeme hrát o 5. – 8. místo zápas proti Brazílii 10.7. v 16,30 na stadionu v Mokpo.”

Trenér A. Mišovec: “Z mého pohledu jsme byli v prvním poločase lepším týmem, hráli jsme aktivně, vytvářeli jsme si příležitosti, ale žádnou jsme neproměnili. Ve 2. poločase jsme se dopustili nevynucených individuálních chyb, které na této úrovni soupeř dokonale využil. Chvilku nám trvalo, než jsme opět zatlačili, ale gól jsme vstřelili až před koncem. Dokázali jsme hrát herně vyrovnaný zápas, ale v koncovce jsme nebyli efektivní. Chtěl bych poděkovat týmu za kvalitu v útočné fázi, mrzí nás, že jsme ji nepotvrdili gólově. Čeká nás zápas proti Brazílii, to je pro nás pro naše hráčky velká výzva.”

Statistiky utkání:

 • Střely: 9:14, na branku 5:5
 • Fauly: 13:3
 • Rohy: 2:2, ofsajdy 4:2, penalty 1:0
 • Držení míče: 48%:52%

Baseball

Baseballisté porazili Mexiko 8:0

Stolní tenis

“Dnešek nebyl pro stolní tenisty tolik úspěšný jako minulé dny. Podlehli jsme velmi kvalitnímu družstvu Japonska 0:3. Japonsko na nás nasadilo 2 obranářky a svou nejlepší hráčku schovali až na trojku. Počítali jsme s jednou obranářkou, ale dvě nás zaskočily. Přesto holky bojovaly, snažily se o co nejlepší výsledek. Tentokrát je potřeba přiznat, že soupeř byl velmi kvalitní a výsledek jednoznačný. Aneta uhrála paradoxně set na jejich jedničku (jediná útočnice v sestavě Japonska). Je vidět že i takový celek jako Japonsko se na zápas pečlivě připravoval takticky. Byla to příležitost pro naše mladé hráčky se utkat s velmi kvalitním stolním tenisem a takové zkušenosti jsou velmi důležité v jejich dalším sportovním vývoji. Celkově jako trenér jsem s naším celkovým umístěním 5. – 8. místo velmi spokojen a jsem rád, že i v oslabené sestavě jsme uhrály naše maximum a potvrdili oprávněnost nominace družstva žen na LSU.” popsal trenér Petr Nedoma.

 • Czech – Japonsko 0:3 (Adámková – Kitaoka 0:3, Mikulcová – Shoji 0:3, Kučerová – Niwa 1:3)
 • Čtyřhra: Mikulcová, Tomanová – WU, Paterson 3:0

Judo

Družstvo mužů skončilo v 1/8 finále.