Judistka Zachová vybojovala na Univerziádě páté místo

7. července 2019 | Universiade Napoli 2019 | Česká asociace univerzitního sportu

Renata Zachová, studentka UP Olomouc jako jediná česká judistka postoupila do semifinále. Do bojů o mediale však nakonec nezasáhla a skončila pátá.


Foto: Markéta Štenclová

V prvním kole váhové kategorie do 63kg porazila Chorvatku na ippon, v druhém si poradila s Američankou opět na ippon. Jako třetí jí čekala Finka, kterou zdolala na dvě waza-ari. V semifinále jí čekala zkušená Holanďanka, ve které našla svou první přemožitelku. Mohla ještě zabojovat o 3. místo, ale v tomto souboji narazila na Mongolku, které stačilo waza-ari na výhru. Tím, že se v judu udělují dvě třetí místa, náleží české judistce krásné 5. místo.


Foto: Markéta Štenclová

Druhá z českých judistek Michaela Kulíková, studentka ČZU Praha, se představila ve váhové kategorii do 70 kg. Po prvním zápase se Slovinkou odcházela z tatami vítězně. Byla aktivnější a získala tři waza-ari a ukončila zápas držením osae-komi-waza. V dalším zápase však už nestačila na Francouzku a dále nepostoupila.

Českým judistům příliš nepřál los. Kromě Václava Kováře (-66kg) všichni skončili hned v prvním kole. Kovář, který v prvním zápase s Bulharem zvítězil, našel přemožitele v dalším zápase s Rumunskem. Čekal ho ještě jeden soupeř z Ukrajiny, ale i ten byl nad jeho síly.


Foto: Markéta Štenclová

Mezi muži se dále představili Jiří Petr (-90kg), který prohrál první zápas s Azerbajdžáncem Tumaevem, Simon Skurka (-81kg) se potkal na tatami s judistou Arkabay z Kazachstánu, který byl později devátý a Michal Mrva (+90kg), který nepřepral Egypťana Eldesouky. Mrva pak nastoupil ještě v kategorii open, ale ani tam mu nepřálo štěstí. Hned v prvním kole vypadl s maďarským judistou.

Poslední šly na řadu týmy. České judo mělo zastoupení pouze v mužské kategorii. Judisté se utkali s Maďarskem, na které nestačili a prohráli 0:3.