IDUS: Je čas znovu se kreativně věnovat Mezinárodnímu dni univerzitního sportu

IDUS: Je čas znovu se kreativně věnovat Mezinárodnímu dni univerzitního sportu

 

Každoroční Mezinárodní den univerzitního sportu (IDUS) se bude slavit opět 20. září. IDUS, oficiálně vyhlášený UNESCO, v průběhu let získává na síle a popularitě u studentů, univerzit, sportovních federací a klubů organizujících své vlastní akce po celém světě.

FISU očekává, že tento trend bude pokračovat a vzhledem k současné pandemické situaci bude hlavní výzvou způsob najít kreativní způsob propagace univerzitního sportu v mezích stanovených každou zemí.

Hashtag #LetsIDUS mohou národní univerzitní organizace a komunity využít k propagaci tohoto dne na sociálních sítích. FISU navíc zájemcům poskytne základní informace včetně grafických podkladů. Kromě toho bude brzy vydána směrnice IDUS, která vám může pomoct najít inspiraci a naplánovat vaši akci.

IDUS, který se každoročně organizuje od roku 2016, si klade za cíl vytvořit spojení mezi univerzitami a místními komunitami prostřednictvím sportu, fyzické aktivity a zdravého života. V předchozích letech pořádaly různé univerzitní komunity celospolečenské akce propagující univerzitní sport s bezplatnými aktivitami pro veřejnost. Mezi tyto aktivity patřily taneční kurzy, hodiny fitness, horolezectví, paddleboardu a mnoho dalšího.

V loňském roce, navzdory pandemické situaci, byl po celém světě v souladu s pravidly ochrany zdraví a bezpečnosti oslavován pátý Mezinárodní den univerzitního sportu. 135 členských federací označilo hashtagem různé aktivity, z nichž mnohé byly virtuální. Například v Africe, od Somálska po Keňu a až po vrchol Jižní Afriky, se konaly oslavy s různými videy souvisejícími s cvičením a sportem a tanečními aktivitami. IDUS oslovil 3 miliony lidí z univerzit, měst, klubů, federací a komunit, přičemž Argentina, Brazílie a Rusko obsadily první místo v seznamu nejaktivnějších zemí, které loni oslavovaly IDUS.

Cílem pro tento rok je získat ještě větší zapojení členů FISU s nadějí na zvýšení povědomí o hnutí univerzitního sportu jako celku. Nezapomeňte sdílet fotografie svých událostí na sociálních médiích a označit @FISU a @czech_university_sport, aby se k nám informace o Vašich aktivitách dostaly.

Zdroj: www.fisu.net
Foto: FISU