iDnes.cz: Univerzitní basketbalovou ligu odstartovaly triumfy UP Olomouc a UK Praha

Univerzitní basketbalovou ligu odstartovaly triumfy UP Olomouc a UK Praha

 

11. dubna 2022 | iDnes.cz/sport

První ročník Univerzitní basketbalové ligy vyvrcholil závěrečnými turnaji v Olomouci a týmy Univerzity Palackého využily výhody domácího prostředí i podpory spolužáků. Mužský výběr slaví historický titul, ženy podlehly až ve finále družstvu pražské Univerzity Karlovy.

 

Erik Klepač se stal nejužitečnějším hráčem prvního ročníku Univerzitní...

Erik Klepač se stal nejužitečnějším hráčem prvního ročníku Univerzitní basketbalové ligy. Blahopřejí mu spoluhráči z UP Olomouc. | foto: Archiv CZ.basketball

„Finálový turnaj i celý průběh premiérového ročníku ukázal, že jde o zajímavý projekt, který má svoji budoucnost. Rozhodující zápasy měly dobrou úroveň, jen se příště pokusíme upravit termín Final Four aby nekolidoval s ligovými soutěžemi,“ hodnotil zápasy šéf Univerzitní basketbalové ligy Petr Reich, který současně vedl také ženský výběr Univerzity Palackého.

Domácí basketbalistky v semifinále porazily VŠE Praha 71:58, když odpor soupeřek zlomily v poslední čtvrtině. Ve finále nestačily na UK Praha. Boj o zlato prohrály 46:86 a rozhodující ztrátu nabraly už během prvního poločasu. „Vzhledem k síle soupeřů bylo stříbro maximem a bereme to jako úspěch,“ řekl Reich.

Mužský výběr Univerzity Palackého se dokonce raduje z titulu. Tým, v němž hrálo i několik členů BK Redstone z elitní domácí soutěže, si nejdříve poradil s Univerzitou Karlovou po výsledku 79:60. Naprosto jasně pak porazil Masarykovu univerzitu Brno 88:56 a zapsal se do historie nové soutěže jako její první vítěz.

„Finále bylo možná snadnější, než semifinále. Bylo vidět, že řada kluků spolu pravidelně hraje a trénuje. Na palubovce si dokázali vyhovět. Moc chtěli uspět, někteří byli nemocní. Nastoupili, přestože berou antibiotika. Úspěchu hodně obětovali, pohár si zaslouží,“ ocenil přístup týmu trenér vítězů Karel Hůlka.

Zdroj: www.idnes.cz/sport/basket/univerzitni-basketbalova-liga-olomouc-praha.A220411_161018_sport-basket_ten