iDnes.cz: Při akci Futsal za život si zahrají Šmicer, Koller nebo Lafata. Po poháru touží i Slavia

iDnes.cz: Při akci Futsal za život si zahrají Šmicer, Koller nebo Lafata. Po poháru touží i Slavia

 

14. prosince 2022 | iDnes.cz | www.idnes.cz/sport

Projekt Futsal za život, který dlouhodobě podporuje maséra fotbalové a futsalové reprezentace Vladimíra Mikuláše, chystá brzy další velkou akci. Na podporu jeho boje proti nemoci ALS se v úterý 20. prosince uskuteční Futsal za život v Praze.

Bývalý reprezentant Vladimír Šmicer drží podepsaný dres Roberta Lewandowského, který se bude dražit a výtěžek půjde na podporu maséra fotbalové a futsalové reprezentace Vladimíra Mikuláše, který bojuje se zákeřnou nemocí ALS. | foto: Svaz futsalu ČR

Jde o akci s bohatým programem a slavnými fotbalisty.

Všechno začne ve vysočanské UNYP aréně už v pravé poledne. Futsalisté uvidí souboj o bronz a finále Univerzitní ligy futsalu. V 17.30 hodin pak nasadí futsalové obutí také slavní fotbalisté, aby se střetli s týmem Vladimíra Mikuláše.

V pražské aréně se budou prohánět jména jako Jan Koller, Bořek Dočkal, Jan Rezek, Tomáš Hübschman, David Lafata, Vladimír Šmicer a mnoho dalších borců.

„Jsem rád, že někdo takovou věc vzal na sebe a organizuje ji,“ potěšilo Bořka Dočkala, který oblékne dres bývalých fotbalových reprezentantů.

„Vládíka máme všichni rádi a víme, že takovými akcemi mu můžeme pomoct a zvýšit povědomí o jeho nemoci. Lidé, kteří mají chuť pomáhat, mohou zjistit, o co vlastně jde a co je potřeba. Neznám nikoho, kdo by si tu pomoc zasloužil víc než Vládík a jeho rodina,“ řekl Dočkal.

Podle bývalého reprezentanta je cílem vybrat co nejvíce finančních prostředků. „Chceme, aby jejich životní situace byla o něco jednodušší. Je fajn, když mohu alespoň trochu přispět a mít pocit, že jsem mohl pomoct někomu, kdo si pomoc zaslouží a stojí o ni,“ dodal Bořek Dočkal.

Amyotrofická laterální skleróza (ALS) je nervosvalové onemocnění, které postihuje motorické nervové buňky v mozku a míše. Pokud nefungují nebo odumřou, mozek nedokáže ovládat svaly a jejich pohyby. Svaly postupně slábnou. Jedná se o nemoc, na kterou dosud neexistuje léčba.

Po utkání přijde na řadu autogramiáda a oblíbená dražba fotbalových klenotů. Mezi nimi jsou podepsané dresy českých i zahraničních es. Například dresy Antonína Baráka, Tomáše Součka, Jakuba Brabce, Matse Hummelse, Coutinha, Ivana Perišiče či Roberta Lewandowského.

Právě jeho podepsaný klubový dres mnichovského Bayernu se do dražby vrátil z prosincové akce.

„Nebyl to vtip, byla to realita. Vítěz loňské dražby ukázal, že má velké srdce, a dres mnichovského Bayernu, jenž oblékal Robert Lewandowski, který ho též podepsal, nám předal. A ten je již připraven na akci v Praze,“ stojí na webu futsalzazivot.cz.

Celý večer vyvrcholí televizním finále Poháru Svazu futsalu ČR, ve kterém se představí od 20.10 hodin FK Chrudim a SK Slavia Praha. Oba celky se tak po roce znovu střetnou o prestižní trofej.

Vstupné na celý den v UNYP aréně stojí pouhých sto korun.

Program Futsal za život v Praze

20. prosince 2022

12.00: Zápas o 3. místo Univerzitní futsalové ligy ČAUS

15.00: Finále Univerzitní futsalové ligy ČAUS

17.30: Tým Vládi Mikuláše – Bývalí fotbaloví reprezentanti

20.10: Finále Poháru SFČR: FK Chrudim – SK Slavia Praha

Sestava reprezentantů: Jan Koller, Bořek Dočkal, Jan Rezek, Theodor Gebre Selassie, Milan Škoda, Marek Suchý, Tomáš Hübschman, Jaroslav Drobný, Vladimír Darida, David Lafata, Vladimír Šmicer, Jiří Skalák, Karel Jarolím, Jindřich Trpišovský.

Sestava Vládi Mikuláše: Lukáš Rešetár, Karel Kruliš, Petr Novák, Aleš Krčmář, Otakar Mestek, Michal Salák, Martin Brůna, Ondřej Knobloch, Ondřej Mihálik, Lukáš Marek, Milan Hes, Jan Nezmar, Tomáš Sluka, Christian Frýdek a další.