Hořela mi voda, říká po finále ME akademiků Ondřej Bajger

Reprezentant Vysoké školy báňské ve finále vyhrál oba své zápasy, na vítězství to však nestačilo.

Bezchybný výkon Ondřeje Bajgera držel dlouho naděje Vysoké školy báňské na celkové prvenství v soutěži družstev na akademickém mistrovství Evropy. Český vysokoškolák ve svých finálových zápasech neztratil ani set a vybojoval pro svou univerzitu dva body. Bohužel to byly body jediné. Jeho spoluhráči totiž nedokázali na ostatní polské hráče vyzrát a ze zlatých medailí na akademickém mistrovství Evropy v Olomouci se tak radovala Státní škola Angelus Silesius z Walbrzychu. „Málem se nám povedlo překvapení, ale druhé místo je také úspěch,“ zhodnotil finále Bajger.

Akademici z Vysoké školy báňské do finále postoupili po hladké výhře nad týmem Univerzity Kozminského, se kterým neztratili ani set. V posledním utkání je čekal další soupeř z Polska a největší favorit turnaje. Státní škola Angelus Silesius z Walbrzychu má v kádru dva výborné reprezentanty Roberta Florase a Pawla Fertikowského, kteří rozhodně budí respekt. Ve finále se ovšem oba museli sklonit před Ondřejem Bajgerem. „Dneska mi opravdu hořela voda, vše, co jsem zahrál mi spadlo na stůl,“ usmíval se po utkání český hráč. Bohužel ve zbylých zápasech uhráli více míčků Poláci z univerzity ve Walbrzychu a stali se akademickými mistry Evropy.

Využili jsme příznivého losu a povedlo se nám dostat až do finále. V něm byli Poláci lepší, měli vyrovnanější tým. Máme ale medaili, což je skvělý výsledek vzhledem k tomu, jaká konkurence se v Olomouci sešla. Už se těším na soutěž jednotlivců, v osmifinále si možná zopakuji zápas s Fertikowskim a cítím, že to bude tentokráte mnohem těžší,“ dodává Bajger.

Přesně na opačném konci výsledkové listiny se ve družstvech mužů umístila Univerzita Palackého. Po prohře 1:3 s Univerzitou Západní Británie obsadili hráči pořádající vysoké školy dělené 19. místo.

Porážka s Univerzitou Bordeaux znamenala pro Vysokou školu ekonomickou dělené sedmé místo v soutěži družstev žen. V posledním utkání vybojovala jediný bod pro Pražanky Petra Zýková, která byla po celý turnaj oporou svého družstva.

Dělené deváté místo. S tímto umístěním se s turnajem loučí ženský tým Univerzity Palackého. Aneta Kučerová, Karolína Mynářová a Andrea Daňová nepovolily v pátek svým soupeřkám z Univerzity Porto ani set a před soutěží jednotlivců se naladily na vítěznou vlnu.

Kategorie dvouher a čtyřher začne v Olomouci v sobotu 24. června, finálové zápasy odehrají nejlepší akademici Evropy hned o den později.

zdroj: ping-pong.cz