Horáčková potřetí obhájila titul Akademického mistra v halové lukostřelbě

Horáčková potřetí obhájila titul Akademického mistra v halové lukostřelbě

 

Akademickými mistry ČR pro rok 2023 se stali Adam Li (UP) a Marie Horáčková (ZČU), která již potřetí obhájila titul. Li obhájil titul z loňského roku a k tomu přidal ještě titul v družstvech spolu s Josefem Křesalou. 

Marie Horáčková, studentka ZČU v Plzni a účastnice olympiády v Tokiu, potřetí v řadě obhájila titul Akademické mistryně v halové lukostřelbě z reflexního luku. Zvítězila v letech 2020, 2022 a 2023. Doma nemá pouze titul z roku 2021, protože AM ČR bylo zrušeno. Druhá se na letošním AM umístila Eliška Novotná z Masarykovy univerzity a třetí skončila sestra vítězky, Johana Horáčková, také ze ZČU.

Adam Li, zástupce Univerzity Palackého v Olomouci, obhájil mistrovský titul z roku 2022. Druhé místo putuje na stejnou školu zásluhou Josefa Křesaly a třetí místo v reflexním luku Daniel Cajthaml vybojoval pro Západočeskou univerzitu v Plzni.

V holém luku nejlépe zastřílela Daniela Dvornická z VŠUP, druhá Denisa Hrušková z Univerzity Karlovy a třetí Veronika Neufusová za UCP. Mezi muži se nepřihlásil dostatečný počet studentů a titul akademického mistra se neuděloval. Titul se neuděloval ani v kladkovém luku.

V družstvech se nejlépe dařilo dvojici Li – Křesala, kteří vybojovali zlato. Stříbro místo patří sestrám Horáčkovým a bronz pak opět putoval na UP v Olomouci zásluhou dvojice studentek – Mariia Kovalenko a Eva Šebestová.


Výsledky

Ženy reflexní luk 

 1. Marie Horáčková (ZČU)
 2. Eliška Novotná (MU)
 3. Johana Horáčková (ZČU)

Muži reflexní luk                  

 1. Adam Li (UP)
 2. Josef Křesala (UP)
 3. Daniel Cajthaml (ZČU)

Ženy holý luk

 1. Daniela Dvornická (VŠUP)
 2. Denisa Hrušková (UK)
 3. Veronika Neufusová (UCP)

Družstva

 1. UP “A” (Adam Li, Josef Křesala)
 2. ZČU “A” (Marie Horáčková, Johana Horáčková)
 3. UP “B” (Mariia Kovalenko, Eva Šebestová)

Výsledky AM ČR 2023 v halové atletice ke stažení


Základní informace o akci:

Pořadatel: Česká asociace univerzitního sportu
Organizátor: KTS ZČU Plzeň, 1. LK 1935 Plzeň
Místo konání soutěže: Sportovní hala KTS ZČU Plzeň, Univerzitní 14
Termín soutěže: 10.2.2023