Hokejisté UK Hockey Prague vyrovnali stav série s Akademiky Plzeň a o vítězi Poháru tak rozhodne třetí zápas

Hokejisté UK Hockey Prague vyrovnali stav série s Akademiky Plzeň a o vítězi Poháru tak rozhodne třetí zápas

 

22. dubna 2022 | ČAUS

Akademici Plzeň měli po prvním finálovém zápase Univerzitní ligy ledního hokeje dobře našlápnuto k zisku trofeje. Přestože v první půli zápasu byli aktivnější a úspěšnější hokejisté UK Hockey Prague, z vítězství v pražském Edenu se nakonec radovali hosté. Akademici porazili Karlovku 3:2 v prodloužení a zapsali si tak cenné dva body.

Předsedkyně ČAUS Ivana Ertlová s rektorem ZČU Miroslavem Holečkem

Svou převahu v boji o Pohár Jana Palacha mohli potvrdit na domácí půdě 19. dubna, ale Pražané jim prohru z prvního zápasu vrátili i s úroky. V zápase o góly nebyla nouze! Do první části zápasu sice vstoupili lépe plzeňští hráči, a po první třetině vedli 3:1. Pak se ale karta obrátila. Hokejisté Univerzity Karlovy nabrali druhý dech a během dalších dvou třetin už svému soupeři nedali šanci. Nasázeli jim ještě pět gólů a zvítězili vysoko 6:3.

Na druhý zápas, který mohl rozhodnout o vítězi Univerzitní ligy ledního hokeje 2021/2022 dorazili také významní hosté. Mezi nimi byla předsedkyně ČAUS PaedDr. Ivana Ertlová, rektor ZČU doc. Dr. RNDr. Miroslav Holeček a rektorka Univerzity Karlovy prof. MUDr. Milena Králíčková, Ph.D.

Rozhodující zápas se odehraje v pondělí 25. dubna v Praze na Zimním stadionu Eden. Úvodní vhazování je naplánováno na 19 hodin. Vstupenky jsou již v prodeji. Utkání budete moci sledovat také na TV Tipsport a HbbTV České televize!