Léčebné lázně Jáchymov, Karlovarský kraj a město Jáchymov hlavními partnery AMS v lyžařském orientačním běhu 2022

Léčebné lázně Jáchymov, Karlovarský kraj a město Jáchymov hlavními partnery AMS v lyžařském orientačním běhu 2022

 

8. červen 2021

Lázeňský dům Astoria se od 22. do 27. února příštího roku stane centrem Akademického mistrovství světa v lyžařském orientačním běhu, účastníci zde budou ubytovaní, budou se stravovat a také budou moci využít i další objekty (například bazén, sauny, …) Léčebných lázní Jáchymov a.s. To je v krátkosti obsah předběžné dohody a podmínek, o kterých jednala za ČAUS jeho předsedkyně PeadDr. Ivana Ertlová, za OV AMS jeho předseda Ing. Dušan Vystavěl a Ing. Eva Zachariášová, obchodní ředitelka lázní.

„Jednání se zástupci lázní bylo konstruktivní, věcné a rychle jsme nalezli shodu. Velice si vážíme jejich vstřícného přístupu a jsme velmi rádi, že závodníci-studenti budou mít k dispozici kvalitní ubytování a stravu “ řekla po jednání předsedkyně ČAUS Ivana Ertlová. „A protože v dnešní době nikdo neví, jak se bude příští rok v únoru vyvíjet epidemiologická situace, připravujeme se i na variantu vytvoření „závodnické bubliny“. I tento požadavek na režim, který doufáme, že nebudeme muset aplikovat, je nám schopno vedení lázní zajistit“ dodává předseda organizačního výboru Dušan Vystavěl.

Jednání s Karlovarským krajem o podpoře šampionátu jsme vedli již dříve, a musím ráda konstatovat, že i v tomto případě jsme se setkali s velmi vstřícným přístupem a podporou hejtmana Ing. Petra Kulhánka. Pan hejtman mi přislíbil, že přijede šampionát slavnostně zahájit“ pokračuje Ivana Ertlová.

         

S tajemníkem městského úřadu a následně s panem starostou pak zástupci organizátorů jednali zejména o místě slavnostních ceremoniálů. Ty by se měly uskutečnit na nově zrekonstruovaném náměstí před kostelem, poblíž radnice.

V pořadí třetí akademický světový šampionát by se tedy měl uskutečnit v Krušných Horách. Na programu jsou 4 finálové závody – sprint, sprintové štafety, stíhačka a krátká trať. Očekávaná je účast zhruba 120 sportovců z cca 20 zemí světa.