Akademické mistrovství ČR 2020 v OCR (překážkový běh)

GLADIATOR RACE HRADEC KRÁLOVÉ

5. prosince 2020, Hradec Králové

4+ km – 20+ překážek

 

TERMÍN:  5. 12. 2020
MÍSTO:    Stříbrný rybník Hradec Králové

CHARAKTERISTIKA:   Nádherná trasa kombinuje přírodní terén kolem řek Orlice a Labe a okolí zrekonstruované náplavky u secesního unikátu elektrárny Hučák. Závod typu RUN (lehčí obtížnost překážek a kratší vzdálenost). Centrum závodu přímo v kampusu Univerzity Hradec Králové. Startujeme téměř ve  středu města, na dohled architektonických skvostů východočeské metropole s parkování přímo u centra závodu.
CO OČEKÁVAT?  

 • Běžecky vděčná, rychlá, rovinatá trať s komplexní škálou překážek – silové, technické, vodní a dovedností. Ideální trénink, ale i rychlostní závod pro špičkové závodníky, ale současně i skvělé intro pro nováčky do našich hlavních závodů. Nesoutěžní kategorie FUN je ideální pro tvůj první překážkový běh.
 • To vše situováno do krásného rekreačního areálu Stříbrného rybníka s možností využití široké nabídky trávení volného času a rekreace.
 • Okolní lesy protkané pěšinami nabízí ideální běžecký terén. Bonus: voda a písečné pláže…ano, bude to bolet a bude se vám to líbit.

LOKALITA: GLADIATOR RACE ARENA (největší OCR hřiště v ČR) je umístěna v srdci rekreačního objektu Stříbrný rybník na předměstí Hradce Králové. Po závodě si tak můžeš vybrat z nepřeberného možností aktivit pro celou rodinu, parťáky nebo členy týmu. Ideální poloha kempu v těsné blízkosti hradeckých městských lesů Vám nabídne unikátní možnost kombinace aktivního pohybu, sportu, ale i rekreace a odpočinku. Více o lokalitě: www.kempstribrnyrybnik.czwww.gladiatorrace.cz/arena

STAVITELÉ TRATI:  Zkušený Gladiator Race team, který se nebojí inovací a již pátým rokem udává směr překážkových závodů u nás. Reprezentanti ČR v Mistrovství světa v Adventure race (nejtěžší závody na světě) s konzultanty ze špičky české OCR scény staví závod pro profíky, ale vnímají i potřeby hobby běžců.

MĚŘENÍ A VÝSLEDKY ZÁVODU:  měřeno pomocí náramkových čipů. Instruktážní video  ZDE a  ZDE
PARKOVIŠTĚ:  poblíž centra závodu (zdarma)

KATEGORIE:

 1. AKADEMICI – Je určená pro všechny studenty českých univerzit a VŠ, kteří se prokážou platným dokladem o studiu. Zde budeme vyhlašovat a oceňovat první tři v každé kategorii.
 2. OPEN + RACE – Je určena pro širokou veřejnost a pro všechny, kteří se chtějí zlepšovat, pracovat na sobě. Chtějí překonávat stejné překážky jako kat. RACE, ale nechtějí se při závodě stresovat soupeřením s konkurenty za každou cenu. I v této kategorii budeme měřit čas a zveřejňovat výsledkovou listinu včetně časů a pořadí v jednotlivých kategoriích. Překážky, starty i trať bude stejná jako v kat. RACE. Starty budou hromadné či intervalové dle specifik jednotlivých lokalit.

DŮLEŽITÉ INFORMACE PRO TEBE – poslední týden před závodem:

 • úterý – zveřejnění mapy závodu (WEB a FB), newsletter pro závodníky (MAIL, WEB, FB)
 • úterý –  ukončení registrace do závodu dospělých a ukončení změn v registracích (24:00 hod.)
 • středa – ukončení registrace do závodu dětí a ukončení změn v registracích (24:00 hod.)
 • středa – zveřejnění neoficiálních startovních listin dospělých (WEB a FB) (11:00 hod.)
 • čtvrtek – zveřejnění pravidel a seznamu překážek (WEB a FB)
 • čtvrtek – zveřejnění neoficiálních startovních listin dětí (WEB a FB) (11:00 hod.)
 • pátek – zveřejnění oficiálních startovních listin dospělých a dětí (WEB a FB) (11:00 hod.)

STARTY: Pořadatel si vyhrazuje právo startovat závodníky intervalově nebo hromadně dle konkrétních specifik dané lokality.

INTERVALOVÝ START:

 • Každých 15 vteřin bude startovat jeden závodník, jeden mix nebo jeden tým
 • Přidělení startovních časů je dle data přihlášení a zaplacených registrací. Pořadatel si vyhrazuje právo udělat změnu v tomto pořadí.
 • Pořadatel si vyhrazuje právo na přidělení prvních 50 čísel dle vlastního uvážení a na další změnu ve startovním pořadí.

NEOFICIÁLNÍ HARMONOGRAM:

sobota 5. 12. 2020:

 8:00 – 13:30        Registrace a prezence k závodu GLADIATOR RACE
 9:00 – 10:30     Start hlavního závodu – kat. AKADEMICI – Mistrovství ČR (intervalově dle startovní listiny)
11:00 – 14:00        Start hlavního závodu GLADIATOR RACE – kat. OPEN (intervalově dle startovní listiny)
11:30                      Vyhlášení výsledků – kat. RACE

Kompletní propozice ke stažení: