Frommová s Kvapilovou uhrály pro ČVUT na ME univerzit v beachvolejbale sedmé místo

7. července 2019 | Mistrovství Evropy univerzit v plážovém volejbale 2019 | EUSA Beachvolleyball 2019

Frommová s Kvapilovou uhrály pro ČVUT na ME univerzit v beachvolejbale krásné sedmé místo! “Úroveň turnaje byla daleko vyšší, než jsme čekaly.”


Zahajovací ceremoniál, vlevo Justýna Frommová (ČVUT), vpravo Tereza Kvapilová (magisterské studium na UK, bakalářské na FBMI ČVUT)

Mistrovství Evropy univerzit v plážovém volejbale se konalo od 21. do 26. července 2019 ve slovinském Koperu. Do turnaje se přihlásilo celkem 48 týmů ze 23 států Evropy. Mezi 24 ženskými týmy nastoupila také jediná česká dvojice Justýna Frommová a Tereza Kvapilová z Českého vysokého učení technického v Praze.

“Úroveň turnaje byla daleko vyšší, než jsme čekaly. Více než polovina hráčů a hráček už za sebou měla nějaký start na světových turnajích.”, přiznaly české hráčky.

Ve skupině Češky skončily na 2. místě a kvůli špatnému poměru bodů do dvanáctimístného pavouka na dvě KO vstoupily až z 11.místa. První zápas play-off odehrály proti Kypru, který smázly 2:0. Zápas si velmi užily a velmi kladně ho hodnotily. “Byl to skvělý zápas.” V dalším zápase českou dvojici ale zase zdolaly Polky 2:0, které skončily stříbrné. Frommová s Kvapilovou spadly zpět do 1.kola. Druhý den ráno naše dvojice nastoupila do svého už 6. zápasu, ve kterém udolala holky z Německa až v tie-breaku. “Tou dobu bylo 35 stupňů a bezvětří, takže velká sauna.” dodaly po vyčerpávajícím souboji česká dvojice. Poslední, sedmý zápas bohužel Frommová s Kvapilovou prohrály. Umístily se na konečném 7. místě. “Na takovém turnaji to je skvělý výsledek.” poznamenala Justýna Frommová.

“Byla to moc hezká akce, doufám, že příští rok v Bělehradě budeme moct výsledek ještě vylepšit.” zhodnotily akci naše beachvolejbalistky.

M. Štenclová

Výsledky jednotlivých zápasů:

Skupina C
ČVUT 2:0 Aalto University (Finsko)
ČVUT 2:1 Wroclaw University of Environmental and Life Science (Polsko)
University of Clermont Auvergne (Francie) 2:0 ČVUT
1. kolo
ČVUT 2:0 University of Cyprus (Kypr)
2. kolo
University of Wroclaw (Polsko) 2:0 ČVUT
1. kolo
University of Leipzig (Německo) 1:2 ČVUT
2. kolo
ČVUT 0:2 University of Cologne (Německo)

Kompletní výsledky ZDE.

Photo credit: @EUSAbeachvolleyball