FISU reaguje na situaci na Ukrajině přesunutím soutěží z Ruska a Běloruska

FISU reaguje na situaci na Ukrajině přesunutím soutěží z Ruska a Běloruska

 

V návaznosti na situaci na Ukrajině svolal Výkonný výbor FISU mimořádnou schůzi dne 26. února 2022. Po zasedání FISU (Mezinárodní federace univerzitního sportu) se rozhodla přesunout Univerzitní světový pohár v silovém trojboji z Moskvy, Univerzitní světový pohár v ragby 7 z Kazaně a Akademické mistrovství světa na vodních lyžích a wakeboardu z Běloruska.

FISU bude i nadále pečlivě sledovat situaci, než učiní další rozhodnutí. Pokud bude možné přerozdělit a přeplánovat pořádání těchto akcí, FISU učiní další oznámení v pravý čas. Rozhodnutí, která učinil Výkonný výbor FISU najdete v souborech ke stažení níže.

K situaci se vyjádřila také Evropská asociace univerzitního sportu – EUSA, jejíž vyjádření najdete ke stažení také v dokumentech níže.

“FISU strongly condemns the conflict in Ukraine, which is incompatible with the goal of a better world through peaceful sporting competition. FISU is calling for dialogue and for peace. FISU expresses its deepest concern for all those in the Ukrainian university sports community, their friends, families, colleagues and all Ukrainian people.

Following a meeting of the FISU Executive Committee today, FISU has withdrawn the FISU University World Cup Powerlifting from Moscow, the FISU University World Cup Rugby Sevens from Kazan, and the FISU World University Championship Waterski & Wakeboard from Belarus. FISU will continue to closely monitor the situation before making further decisions. If it is possible to reallocate and reschedule the hosting of these events, FISU will make further announcements in due course.”


Dokumenty ke stažení:

FISU Letter Ukraine
Decision of FISU Executive Committee on Ukraine
EUSA Letter Ukraine
EUSA Letter to NUSA – support Ukraine