FISU oznámilo pořadatele zimních i letních světových univerzitních her pro rok 2025

FISU oznámilo pořadatele zimních i letních světových univerzitních her pro rok 2025

 

FISU Zimní světové univerzitní hry se budou konat v Turíně, Itálie, a letní hry budou v oblasti Porýní – Porúří, Německo. Oba pořadatelé mají s pořádáním FISU akcí zkušenosti, neboť již hostili FISU Světové univerzitní hry, dříve známé jako Univerziády. 

Rok 2025 začne v Itálii. „Turín bude mít tu čest hostit tuto velkou událost v roce 2025,“ komentuje prezident CUS Torino Riccardo D’Elicio v návaznosti na rozhodnutí výkonného výboru FISU přiřadit FISU světové univerzitní hry v roce 2025 Turínu. „Po dvou letech tvrdé práce musím poděkovat celému týmu CUS Torino. Je mi ctí a výsadou mít příležitost znovu zažít emoce z roku 2007. Tato akce bude propagovat naše území a Turín jako město se silným akademickým posláním. Bude to jedinečná příležitost pro italské univerzitní sportovní hnutí.“ Při této příležitosti CUSI zastupoval její prezident Antonio Dima, který znovu potvrdil silnou podporu italské federace při kandidatuře pro rok 2025.

Později v průběhu roku se všechny oči přesunou do Německa a Severního Porýní-Vestfálska, do oblasti Porýní Porúří. „Jsme velmi spokojeni s důvěrou, která je do nás vkládána, a rozhodnutím FISU, které má historický význam jak pro německý univerzitní sport, tak pro německý sport jako celek,“ říká předseda Jörg Förster. „Využijeme tuto příležitost a společně s našimi partnery uspořádáme tuto významnou událost a příkladným způsobem spojíme sport a vědu. Koncept letních světových univerzitních her 2025 bude zaměřen na témata sociální, ekologické a ekonomické udržitelnosti a inovací. Díky intenzivnímu zapojení akademické obce během příprav a průběhu akce mohou FISU světové univerzitní hry v Porýní Porúří 2025 sloužit jako inkubátor procesů změn ve sportu a v metropolitní oblasti Porýní Porúří. Kromě toho by měly poskytovat dlouhodobější rozvojové impulsy ve společnosti jako celku – zejména s ohledem na intenzivní zapojení studentů.“

FISU světové univerzitní hry jsou největší studentskou sportovní událostí na světě. Není pochyb o tom, že rok 2025 bude díky těmto dvěma zkušeným hostitelům nezapomenutelný.

Úřadující prezident FISU Leonz Eder uzavírá: „Nedávno jsme měli příležitost vyrazit k oběma pořadatelům na několik inspekčních návštěv. Mohu jen říci, jak velkou je nám ctí, že budeme mít velmi silné partnery k organizaci FISU světových univerzitních her v roce 2025. FISU se těší na spolupráci s CUS Torino, ADH a všemi zúčastněnými partnery .“