Finále pro 3 české posádky na AMS ve veslování

 

4. července 2024 | ČAUS | veslování

První den Akademického mistrovství světa 2024 ve veslování v nizozemském Rotterdamu přinesl úspěch české akademické reprezentaci. Hned 3 české posádky se po rozjížďkách dostaly přímo do finále.

Pro první místo v rozjížďce a pro přímý postup do finále A si dojely hned dvě české posádky – Valentýna Solařová a Barbora Podrazilová (W2x) a Dalibor Neděla s Tomášem Šišmou (M2-). A z druhého místa v rozjížďce postoupila také česká mužská čtyřka ve složení Jan Chlebovský, Tomáš Zobal, Filip Zima, Adam Kulhánek (M4-).

 

Skifařka Alice Prokešová (W1x) v rozjížďce dojela první a postoupila do semifinále. I druhý český skifař Jan Chládek (M1x) si druhým místem v rozjížďce zajistil postup do semifinále.

Ostatní lodě půjdou zítra do opravných jízd. Repechage čeká ženskou čtyřku bez kormidelníka (W4-) ve složení Eliška Podrazilová, Eliška Švejdová, Simona Pašková, Marie Doležalová, potom také Annu Drnkovou mezi lehkovážnými ženami (LW1x), mužskou posádku Daniel Nosek a Marek Diblík (M2x), lehkovážníka Radima Pazderu (LM1x) a lehkovážnou dvojku Vojtěcha Šandy a Maxe Ramdana (LM 2x).

Výsledky sledujte zde: https://regatta.time-team.nl/fisuargonsrf/2024/results/events.php