Evropské univerzitní hry v Bělehradě se v červenci neuskuteční. Jedná se o náhradním termínu

Evropské univerzitní hry v Bělehradě se v červenci neuskuteční. Jedná se o náhradním termínu

 

Evropská asociace univerzitního sportu (EUSA) oznamuje, že nadcházející ročník 5. Evropských univerzitních her se letos v červenci v Bělehradě neuskuteční. 

“Nyní bude probíhat proces jednání, zda bude možné akci posunout na pozdější termín. EUSA EC se tím bude zabývat pravděpodobně v polovině dubna. Termín zatím není stanoven a bude závislý na průběhu a rychlosti souvisejících vyjednávání,” uvedla předsedkyně ČAUS Ivana Ertlová.

Navzdory tvrdé práci místního organizačního výboru, EUSA a všech partnerů, s přihlédnutím k současné pandemické situaci týkající se COVID-19, bylo po mnoha analýzách a úvahách učiněno rozhodnutí, že akce v Srbsku nemůže bezpečně proběhnout v plánované období mezi 14. a 27. červencem 2021.

Ačkoli rozhodnutí o odložení her do roku 2021 bylo přijato před rokem, byli jsme přesvědčeni, že celková pandemická situace nám umožní uspořádat bezpečné hry. Dnes se zdá, že ani očkování, ani lockdowny a další snahy vlád, nepřinesly očekávané výsledky, přesto pevně věříme, že se situace časem zlepší a hry budou moci být úspěšně a bezpečně zorganizovány.

Vzhledem k tomu, že prioritou je bezpečnost a blahobyt účastníků a občanů hostitelské země, uznáváme, že rozhodnutí neuskutečnit hry v Bělehradě v červenci tohoto roku je v nejlepším zájmu všech zúčastněných.

Uznáváme podporu, kterou obdržela předsedkyně vlády Srbska paní Ana Brnabic a celá vláda, a děkujeme jim za spolupráci a angažovanost v letech přípravy této akce. Rovněž si vážíme veškerého úsilí organizačního výboru, obětavosti vedoucích, zaměstnanců a příspěvku partnerů a upřímně doufáme, že najdeme řešení pro udržení naší spolupráce a že najdeme způsob, jak se hry mohou konat v Bělehradě na pozdější datum.

EUSA nyní prokonzultuje se svými členy, organizátory akcí a jejich úřady, aby prozkoumala možnosti organizace Her později v tomto roce.

Přiložené dokumenty: European Universities Games will not be held in Belgrade this July

Oficiální článek EUSA: www.eusa.eu/news?european-universities-games-will-not-be-held-in-belgrade-this-july