EUSA konference 2017

Konference EUSA: Podpora začleňování a blahobytu prostřednictvím sportu

6. – 9. duben 2017, Coimbra, Portugalsko

 

Konferenci zorganizovala Evropská univerzitní sportovní asociace (EUSA) ve spolupráci s Portugalskou akademickou federací univerzitního sportu (FADU) ve dnech 6. až 9. dubna 2017 v Coimbrě, Portugalsko.

Více než 150 účastníků z 33 zemí z celé Evropy a celého světa se zúčastnilo letošní akce, která se konala v hotelu Tryp v Coimbře a byla podpořena také Mezinárodní federací sportovních sportů (FISU). Mezi účastníky byli zástupci členských federací EUSA, univerzit, měst, mezinárodních a kontinentálních federací, partnerů EUSA a organizátorů. Hlavním moderátorem a koordinátorem byla ředitelka pro vzdělávání a rozvoj EUSA Sara Rozmanová.

V pátek se konalo první zasedání s názvem Využití sportu na podporu začleňování a rovnosti, kterou moderoval předseda Komise pro vzdělávání, Milane Zvan. Prvním mluvčím byl pan John Petersson, předseda Evropského paralympijského výboru (EPC), který poskytl přehled paralympijského hnutí a inkluzivní povahu nejnovějšího vydání Evropských univerzitních her.

Druhý den konferenci zahájil soubor dvou paralelních zasedání, semináře zaměřené na dvě důležité oblasti univerzitního sportu v dnešním světě. Jeden se zaměřil na zapojení studentů – osvědčených postupů, v nichž byli národní univerzitní sportovní sdružení z celé Evropy vyzváni, aby poskytli přehled o realitách své země.

Druhý seminář se zaměřil na způsoby využití sociálních médií k propagaci sportovních akcí a byl moderován členem výkonného výboru EUSA panem Bill Thompsem, který je také předsedou komise pro média a komunikaci EUSA. Pan Leonz Eder a pan Fernando Parente zastupovali Mezinárodní federaci sportovních sportů (FISU), která poskytla přehled o tom, jak FISU využívá sociální média jako způsob, jak propagovat své sportovní události. Zasedání pokračovalo u pana Charlesa Camenzuliho z AIPS Europe, který mluvil o situaci v oblasti sociálních médií a tradičních médií, které máme v současné době v rámci sportovní žurnalistiky. Expert v oblasti sociálních médií Christopher Halder z Grand Union pokračoval v projednávání všech užitečných způsobů, jakými mohou být sociální média využity k propagaci sportovních akcí.

Celý článek zde: www.eusa.eu/events/conferences/conferences-2017

FOTOGALERIE