Zlatý Hattrick v kickboxu na Evropských univerzitních hrách

18. července 2022 | ČAUS | M. Štenclová

Druhý den Evropských univerzitních her přinesl hned tři zlaté medaile pro českou výpravu. Zlatý hattrick v kickboxu! Zdeněk Marel (ZČU), Martin Viktorín (VŠEM) a Lukáš Cyprian (ČVUT) vybojovali ve svých kategoriích ty nejcennější kovy.

Vůbec první českou medaili na Hrách vybojoval student Západočeské univerzity v Plzni Zdeněk Marel, který ve finále v kategorii fullcontact do 81 kg porazil domácího závodníka Michalskeho 3:0. Druhé zlato přidal Martin Viktorín, student VŠEM, který v kategorii fullcontact do 86 kg zvítězil nad Italem Gallem 3:0. Do třetice všeho dobrého a zlatého. Lukáš Cyprian z ČVUT, který ve svém finálovém zápase K1 do 86 kg zvítězil nad Francouzem Deghirem 3:0, završil hattrick českých kickboxerů na této soutěži.

Čtvrtým závodníkem, který na Hrách startoval byl Štěpán Knyshov, který ve čtvrfinálovém zápase v kategorii KL do 84 kg nestačil na maďarského soupeře a podlehl mu 1:2. Do dalších bojů tak nepostoupil a skončil na děleném 5. místě.

Česká asociace univerzitního sportu celou výpravu zastřešuje. Vyslala na letošní Evropské univerzitní hry do Lodže přes 200 účastníků z 15 českých univerzit a VŠ, kteří bojují o medaile v 15 sportech. Studenti na evropských univerzitních soutěžích EUSA reprezentují své univerzity a vysoké školy, na rozdíl od většiny světových univerzitních akcí FISU, kde účastníci reprezentují ČR.