Zlatá karatistka Augustinová a bronzový Tamborlani na Evropských univerzitních hrách v Lodži

Zlatá karatistka Augustinová a bronzový Tamborlani na Evropských univerzitních hrách v Lodži

 

31. července 2022 | ČAUS | M. Štenclová, M. Kubín

Zlato z Evropských univerzitních her 2022 v Lodži putuje zásluhou karatistky Zuzany Augustinové na Palestru, bronz díky Matteovi Tamborlanimu na Masarykovu univerzitu.

Turnaj v karate proběhl ve dnech 28. – 30. července 2022 v polské Lodži v rámci Evropských univerzitních her. Česká asociace univerzitního sportu vyslala do této soutěže celkem pět sportovců, kteří reprezentovali pět univerzit z celé republiky.

Mezi třemi stovkami závodníků z celé Evropy se čeští karatisté rozhodně neztratili! Pětičlenný tým nakonec odjel s velmi hezkou bilancí 1 zlaté medaile, 1 bronzové medaile a jednoho 5. místa.

Kata z říše snů

První den eliminací kata byl z říše snů. Všichni reprezentanti postupovali eliminací jako nůž máslem. Na konci dne se do bojů o bronz zapojili Matteo Tamborlani z Masarykovy univerzity a Dominika Šabová z Mendelovy univerzity. Matteo byl úspěšný a vybojoval si bronz. Dominika svůj poslední souboj o bronz jen těsně prohrála. Ten den nejlepší, Zuzana Augustinová reprezentující Vysokou školu tělesné výchovy a sportu Palestra, se probojovala do sobotního finále.

Na úspěchy z prvního dne nenavázali

Druhý den v eliminacích kumite se zapojili do bojů jak Matteo Tamborlani, tak David Maroši z Vysokého učení technického v Brně. Matteo povzbuzený úspěchem z předešlého dne však nestačil v prvním kole na soupeře z Ukrajiny. Stejně tak David Maroši zase nepřekonal tureckého závodníka. A tak nakonec nejlepší umístění získala Adriana Crhonková z Jihočeské univerzity, která skončila na 9. místě.

Zlatá Augustinová

V sobotu všichni v nadějích očekávali, zda Zuzana Augustinová svůj úspěšný výkon korunuje titulem Mistryně Evropy a to se také podařilo! Ve finále získala více bodů než její chorvatská soupeřka, a tak ozdobila svůj výkon zlatem.

Slova trenéra na závěr

“Všem je třeba poděkovat za vynikající výkony a v neposlední řadě vyzdvihnout práci nového univerzitního kouče Matěje Říhy, který při své premiéře, dokázal všechny dostatečně namotivovat k těm nejlepším výkonům. Karatisté podpořili svým výkonem úspěšné sportovce z České republiky na těchto Hrách a dokázali, že český univerzitní sport je na vysoké úrovni.”

“Závěrem chci poděkovat i České asociaci univerzitního sportu za podporu při účasti na těchto hrách a panu Kubínovi za organizační přípravu a působení v roli rozhodčího.”


Výsledky

  • Zuzana Augustinová (VŠTVS Palestra) – Kata ženy – 1. místo
  • Dominika Sabová (MENDELU) – Kata ženy – 5. místo
  • Matteo Tamborlani (MU) – Kata M – 3. místo
  • Matteo Tamborlani (MU) – Kumite -75 kg – skončil v prvním kole
  • David Maroši (VUT) – Kumite -67 kg – skončil prvním kole
  • Adriana Crhonková (JU) – Kumite -50 kg – 7. místo
  • Adriana Crhonková (JU) – Kumite -61 kg – 9. místo

Fotogalerie