Začíná Play-off Univerzitní basketbalové ligy

Začíná Play-off Univerzitní basketbalové ligy

 

Univerzitní basketbalová liga ČAUS (UBL) se překlápí do své další části. Skončily kola základní skupiny a tento týden začíná play-off. První kolo se odehraje 24. března, druhé kolo o týden později 31. března. Semifinále a finále, tzv. Final 4, pak proběhne ve dvou dnech 9. – 10. dubna 2022. Všechny turnaje se budou hrát ve sportovní hale UP v Olomouci.

Česká asociace univerzitního sportu odstartovala Univerzitní basketbalovou ligu společně s dalšími 5 sporty na podzim 2021. Fotbal, futsal i lední hokej již svého vítěze mají. Jak dopadne UBL? Kdo si odnese historicky první vítěznou trofej?


Informace k play-off

Do play-Off postupují dvě nejlepší družstva z každé divize (8 utkání doma/venku). Rozhodující v těchto utkáních je rozdíl ve skóre. V případě shodného skóre po odehrání druhého utkání play-off následuje tolik prodloužení, kolik je potřeba na určení postupujícího družstva do final four.

Systém play-Off: A1 – B2, A2 – B1, C1 – D2 a C2 – D1. Pořadatelem prvního utkání play-off je hůře umístěné družstvo po základní části UBL.

Informace k final four – semifinále

Vítězové play-off postupují do final four. Do semifinále 1 postupují vítězové z play-off (A1 – B2 a C1 – D2). Do semifinále 2 postupují vítězové z play-off (A2 – B1 a C2 – D1).

Informace k final four

Poražení z obou semifinále odehrají ve final four utkání o 3. místo a vítězové obou semifinále odehrají utkání o 1. místo. Final four se odehraje na místě určeném SKB.

Těm, kteří postoupí do final four, je zajištěno ubytování (na Střední zdravotnické škole v Olomouci), a také strava na Sportovní hale UP (v sobotu večeře, v neděli oběd). Bližší informace o časech utkání budou k dispozici po skončení play-off. Datum final four bude v nejbližší době upřesněno (v řešení je přesun zápasů o den dříve, tzn. na pátek a sobotu).