Rekordní účast na Halovém akademickém mistrovství České republiky v atletice 2020

I v letošním roce pokračoval rekordní trend a závodu se zúčastnilo 220 soutěžících, nejvíce v historii konání halového akademického přeboru. To kladlo vyšší nároky na organizační výbor, v samotném závodě pak na rozhodčí a technickou četu. Velký počet startujících v horizontálních skocích způsobil zpoždění časového pořadu u těchto disciplín o 30 minut. Všechny další soutěže proběhly dle časového pořadu. Pro příští rok je potřeba uzavřít přihlášky dříve a buď prodloužit dobu trvání závodu anebo zredukovat počet startujících zavedením výkonnostních limit pro účast.

K ozdobám závodu patřily výkony talentované české reprezentantky Lady Vondrové z UHK Hradec Králové, která zvítězila v běhu na 400 m a po chvilku později i v běhu na 800 m. Na kratší trati přitom splnila výkonem 52,94 limit pro start na halovém mistrovství světa. Ve skoku vysokém Marek Bahník (VUT Brno) překonal laťku ve výšce 220 cm a zařadil se do čela letošních českých atletických tabulek. Dvě zlaté medaile si odvezla i Jana Novotná z PVSŠPS Praha za vítězství ve skoku dalekém v nejlepším letošním českém výkonu 621 cm a v běhu na 60 m př. časem 8,51. Na krátkých překážkách v mužské kategorii dominoval David Ryba z pořádající UK FTVS, který vybojoval zlato časem 8,09. Double získal i David Holý z ČVUT Praha, který vybojoval tituly ve skoku dalekém (717 cm) a skoku o tyči (5,0 m). Druhé zlato pro pořádající fakultu získala Amálie Švábíková ve skoku o tyči výkonem 4,20 m. Velice úspěšná byla i Marcela Pírková z VUT Brno, která získala zlato v nejkratším sprintu na 60 m časem 7,52 a stříbro na 400 m výkonem 48,78. Nejrychlejším mužem byla v 60 m sprintu Štěpán Hampl z Přírodovědecké fakulty UK.

V družstvech těsně zvítězila ČZU Praha před ČVUT Praha a pořádající UK FTVS.

Kompletní výsledky z halového akademického mistrovství, které se konalo 13. ledna  2020 v přetlakové hale na Strahově pod taktovkou VSK FTVS si můžete stáhnout zde: