Výsledky Akademického mistrovství České republiky v silniční cyklistice 2018

Akademické mistrovství ČR v silniční cyklistice se konalo 11. srpna ve Slatiňanech – Monaco. Muži jeli závod na 7 kol, což bylo celkem 119 km. Ženy jely závod na 5 kol, respektive 85 km. Jako první z mužů protl cílovou pásku Jiří Pokorný z VŠB Ostrava s časem 3:06:43, o druhé místo svedli boj Petr Malán s Michalem Kohoutem. Nakonec o půl minuty za vítězem dojel do cíle také Petr Malán ze ZČU Plzeň s časem 3:07:14 a pouhých 14 vteřin za ním Michal Kohout z ČZU Praha s časem 3:07:28. Jako další dojeli Jiří Šorm, Jan Hrstka, Josef Hořejší, Michal Schuran, Jan Pleva, Jan Stříteský a Jan Chlupáč. Daniel Mayer závod nedokončil. Mezi ženami na letošním mistrovství odstartovaly pouze dvě závodnice a tak byl tento boj pouze o tom, která z těchto dvou cyklistek bude mít více sil až do cíle. První dojela s časem 2:36:29 Elena Vaníčková z MU Brno a po ní s časem 2:59:43 Alexandra Olivová ze Slezské Univerzity Opava.