Akademické mistrovství světa v házené 2018

30. 7. – . 8. 2018, Rijeka, Chorvatsko

 

Ve dnech od 30. července do 5. srpna 2018 probíhalo v chorvatské Rijece Akademické mistrovství světa v házené, kde česká výprava měla zastoupení v mužské i ženské soutěži.

Ženy byly v základní skupině s týmy z Brazílie – 5 bodů, Japonska – 4 body, ČR – 3 body a na posledním místě pak Chorvatky s jedním bodem. V další fázi turnaje o 5. – 8. místo hráčky podlehly výběru ze Španělska (30:24) a celkově skončily na 6. místě po výhře nad Rumunskem (22:17).

Muži byli v základní skupině s Portugalskem – 5 bodů, Chorvatskem – 5 bodů, Egyptem – 5 bodů, ČR – 3 body a Litvou – 2 body. Ve vyřazovací části porazili Rumunsko (25:22) a nakonec po prohře s Egyptem (28:34) skončili shodně s ženami na 6. místě.

Výsledky: furkisport.hr/rijeka2018/

Organizátor: Univerzita sportu Rijeka
Spoluorganizátoři: Primorsko goranska županija, Grad Rijeka, Sveučilište u Rijece, Studentský sbor Sveučilišta u Rijece, Hrvatski akademski sportski savez, Središnji državni ured za sport, Hrvatski rukometni savez
Účastníci: Brazílie, Čínské Taipei, Česká republika, Egypt, Japonsko, Litva, Polsko, Portugalsko, Korejská republika, Rumunsko, Španělsko, Uruguay a hostitelská země Chorvatsko
Místo konání soutěže: Sportovní centrum ZAME

Fotogalerie:

Celá fotogalerie zde.