Podívejte se na medaile ZSU 2019 v Krasnojarsku

KRASNOYARSK – Pokud křišťál může symbolizovat led, pak medaile ZSU v Krasnojarsku 2019 jistě reprezentují myšlenku #RealWinter.

Úžasný design, který byl vybrán prostřednictvím otevřené soutěže, má kombinaci kovových částí a krystalů Swarovski, přičemž každá medaile má křišťálovou soupravu uprostřed.

“Chceme, aby vítězové Zimní univerziády 2019 si domů odvezli kousek Sibiřského srdce, laskavosti a přátelství,” řekl Maxim Urazov, generální ředitel ZOH2019, o návrhu medaile.

Byla to ruská hliníková společnost RUSAL, která zvítězila v soutěži o design a dodala medaili design sibiřské zimy, a její návrháři se rozhodli používat inovativní hliníkové slitiny, které se používají v letectví. Tyto hi-tech kovové medaile budou potom pokryty čistým zlatem, stříbrem a bronzem.

Celkově bude vyrobeno více než 1400 medailí .

Dvojitá olympijská zlatá medailistka, gymnastka Světlana Khorkina byla přítomna při odhalení a zdůraznila význam medailí.

Během zimní univerzity se soutěží o 76 sad medailí v 11 sportovních disciplínách: biatlon, alpské lyžování, curling, běh na lyžích, snowboard, lyžařský orientační běh, bruslení, freestyle lyžování, lední hokej, lyžování a v rychlobruslení.