Vítězi Univerzitní volejbalové ligy jsou týmy VUT a UPOL

Vítězi Univerzitní volejbalové ligy jsou týmy VUT a UPOL

 

Foto: Markéta Štenclová

18. dubna 2023 | Brno | ČAUS | M. Štenclová

V pondělí 17. dubna se v brněnské Aréně Vodova odehrál finálový turnaj Univerzitní volejbalové ligy 2022/2023 pod hlavičkou České asociace univerzitního sportu. Na finálový turnaj Univerzitní volejbalové ligy (UVL) se do Brna sjelo 16 univerzitních týmů z celé republiky.

Do finálových zápasů se probojovaly oba týmy Univerzity Karlovy, studenti Vysokého učení technického v Brně a studentky Univerzitě Palackého v Olomouci. Z vítězství a putovního poháru ČAUS se radovali studenti domácího VUT, kteří po napínavém zápase porazili Univerzitu Karlovu 2:0. Ani ženskému týmu UK se ale nedařilo podle představ. Po zranění kapitánky týmu obhájkyně titulu v rozhodujícím zápase podlehly soupeřkám z Univerzity Palackého 0:2 a pohár tak putuje poprvé do Olomouce.

Do bojů o třetí místo prošly oba celky domácí Masarykovy univerzity. Muže vyzvala na souboj Ostravská univerzita, která po napínavém zápase plném neuvěřitelných výměn, v tie-breaku zdolala brněnské hráče 2:1. O třetí místo mezi ženami se proti hráčkám Masarykovy univerzity postavila na palubovku Univerzita Pardubice. Ani zde nebyl výsledek jednoznačný a musel rozhodnout až tie-break, ve kterém se zadařilo domácím hráčkám. Z bronzu se nakonec radovaly po výhře 2:1 brněnské hráčky z MU.

“Atmosféra celé akce pěkně gradovala v obou finálových zápasech,” popsal atmosféru Jiří Petrů, ředitel finálového turnaje.

“Celá akce proběhla podle plánu, obě finálová utkání považuji za reklamu na univerzitní volejbal. Kvalita ženského i mužského finále měla velmi dobrou, nebojím se říct extraligovou úroveň,” zhodnotil Petrů. A to nejen z důvodu účasti hned několika extraligových hráčů a hráček. Na palubovce zářil především Adam Provazník, student VUT, který aktuálně hraje extraligu za Black Volley Beskydy. Do vítězného brněnského výběru patří také Matouš Drahoňovský, který hraje extraligu za Volejbal Brno. Za Univerzitu Karlovu nastoupili do finále Martin Fikar (VK Benátky nad Jizerou) a hned dva hráči AERO Odolena Voda – Jiří Toman a Jan Svoboda, který je zároveň zařazen do širší nominace české volejbalové reprezentace. I mezi studenty bronzové Ostravské univerzity najdeme hned pět volejbalistů z extraligy, čtyři spoluhráče z VK Ostrava – Jakub Dvořák, Dominik Jelen, Tomáš Mišek a Ondřej Muroň, a Bohdan Ptáček z týmu Black Volley Beskydy. Za Technickou univerzitu v Liberci se do pole postavili Jan Pavlíček a Tomáš Hendrich z VK Dukla Liberec.

Extraligoví hráči se na turnaji objevily i na soupiskách ženských týmů. Za UP Olomouc hrály Barbora Chaloupková (TJ Sokol Šternberk), Ema Kneiflová (VK UP Olomouc), Eliška Kořínková (TJ Sokol Šternberk) a Aneta Weidenthalerová (VK UP Olomouc), za VŠB-TU Ostrava se pak představily Veronika Fukalová (TJ Ostrava), Michaela Hadáčková (TJ Ostrava) a Markéta Petrová (TJ Sokol Frýdek-Místek).

“Dostalo se nám od účastníků i od diváků jen pozitivních ohlasů, za což jsme velmi rádi. Rád bych poděkoval České asociaci univerzitního sportu a partnerům celé akce za podporu a spolupráci,” dodal člen STK Univerzitní volejbalové ligy Jiří Petrů.

“Chtěla bych poděkovat všem univerzitám, které se zúčastnily jak finálového turnaje, tak celého letošního ročníku. Zároveň bych chtěla vyjádřit dík univerzitám, že pomáhaly jednotlivá kola UVL pořádat. A velký dík samozřejmě patří organizátorovi – České asociaci univerzitního sportu. Spolupráce se všemi byla skvělá a těšíme se na další ročník,” zhodnotila čerstvě ukončenou sezonu ředitelka UVL Pavla Procházková.

“Do příštích let bych byla ráda, kdybychom zvládli ještě více naplnit haly. Věříme, že univerzitní volejbal postupně přitáhne další fanoušky i hráče do univerzitních týmů,” doplnila s úsměvem Procházková.

Fotogalerie:

Foto: Markéta Štenclová


VÝSLEDKY

Závěrečné pořadí muži:

 1. VUT
 2. UK
 3. OSU
 4. MUNI
 5. TUL
 6. UPCE
 7. UPOL
 8. ZČU

Závěrečné pořadí ženy:

 1. UPOL
 2. UK
 3. MUNI
 4. UPCE
 5. VŠB-TUO
 6. ZČU
 7. VUT
 8. VŠCHT

Výsledky ke stažení


SOUPISKY

VUT muži: Ondřej Adamec, Jan Bílek, Matouš Drahoňovský (Volejbal Brno), Martin Frandel, Pavel Horníček, Lukáš Javorský, Adam Kán, Petr Král, Antonín Pelíšek, Šimon Pomykal, Adam Provazník (Black Volley Beskydy), Jakub Rulíšek, Pavel Tetauer

UK muži: Tomáš Dlouhý, Martin Fikar (VK Benátky nad Jizerou), Tomáš Houda, Jiří Kotal, Viktor Martínek, Vojtěch Milota, Michal Nekvinda, Martin Riesz, Ivan Shkurat, Jan Svoboda (AERO Odolena voda, česká reprezentace), Matěj Šupka, Jiří Toman (AERO Odolena voda)

OSU muži: Jakub Dvořák (VK Ostrava), Štěpán Ersák, Jan Holan, Dominik Jelen (VK Ostrava), Lukáš Kittel, Ondřej Miklosz, Tomáš Mišek (VK Ostrava), Ondřej Muroň (VK Ostrava), Jakub Přibyl, Bohdan Ptáček (Black Volley Beskydy), Matěj Zamazal

UPOL ženy: Barbora Chaloupková (TJ Sokol Šternberk), Linda Klimková, Ema Kneiflová (VK UP Olomouc), Eliška Kořínková (TJ Sokol Šternberk), Nikola Kulhánková, Viktorie Nečasová, Michaela Růžičková, Šárka Semerádová, Lucie Svobodová, Barbora Šádková, Aneta Weidenthalerová (VK UP Olomouc), Natálie Zelená, Tereza Žídková

UK ženy: Hana Číčelová, Lucie Droznová, Johana Lukešová, Michaela Mattová, Andrea Polakovičová, Markéta Rochowanská, Michaela Sedláčková Knoblochová, Nikol Urbanová, Natálie Vaníčková, Barbora Vojtíšková, Žaneta Zmeškalová

MUNI ženy: Eliška Doušková, Tereza Helanová, Anna Hlínová, Kristýna Jarošová, Petra Langerová, Lucia Marušinová, Pavla Nesrovnalová, Alžběta Plačková, Klaudia Pohanková, Adéla Švomová, Patricia Tóthová, Barbora Wojciková


Základní informace o akci:
Pořadatel: Česká asociace univerzitního sportu
Organizátor: Masarykova univerzita
Datum: 17. 4. 2023
Místo: STAREZ Aréna Vodova, Vodova 106, Brno
Kvalifikované týmy (muži): UK, VŠB-TUO, UPCE, VUT, ZČU, UPOL, VŠCHT, MUNI
Kvalifikované týmy (ženy): UK, UPOL, TUL, MUNI, ZČU, OSU, UPCE, VUT