V Motole se připravuje Akademické mistrovství v MTB!

 

21. září 2022 | ČAUS | Pražský MTB pohár

Nejnovější pražská biková lokalita v Motole se v péči pořadatelského týmu intenzivně připravuje na očekávaný finálový závod Pražského MTB poháru, v rámci kterého se pojede Akademické mistrovství České republiky. Na startu se představí mimo jiné také česká biková elita.

Desátý ročník soutěže horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů bude v neděli 25. září znát celkové vítěze 24 soutěžních kategorií a zároveň i majitele unikátních uměleckých pohárů s pražskou dlažební kostkou. Závod mužů a žen je vypsán také jako Akademické Mistrovství České republiky.

Pouze minimální bodové rozdíly od sebe dělí největší favority na celkové vítězství ve většině kategorií ŠKODA Pražského MTB poháru. Význam a důležitost finálového závodu v Motole bude navíc umocněna pořadatelstvím Akademického Mistrovství České republiky s účastí české akademické špičky. Akademický „mistrák“ už dávno není pouhou věcí sportovně vysokoškolské prestiže. Na základě umístění v národním akademickém šampionátu může být studentovi přiděleno celoroční stipendium a to není pro sportovce – studenta rozhodně věc zanedbatelná.

Motolského závodu se zúčastní řada slavných jmen. Opravdovým lákadlem pro diváky bude účast hned tří úřadujících republikových šampionů, talentovaného juniora Ondřeje Novotného z pražské Dukly, třiadvacítkáře Jana Zatloukala, který je zároveň i mistrem naší země v Short tracku a konečně olympionika a české bikové jedničky Ondřeje Cinka.

Trať je po celý den přístupná k tréninku, trénink na kompletně vyznačené trati bude možný v sobotu 24. září.

Informace pro zájemce o parkování a stavbu stanů

Pořadatelé žádají všechny zájemce o parkování a stavbu stanů v týmové zóně, aby si rezervovali patřičný prostor u Vojtěcha Pavlíka, vojtech.pavlik.caths@gmail.com, tel: +420 604 975 981. Parkování obytných vozů a výstavba týmových stanů bude možná od sobotního odpoledne. Upozorňujeme, že do té doby v areálu platí veškerá dopravní značení.

Propozice závodu a více informací najdete zde: AM ČR 2022 v MTB XCO

Autor fotografií: Karel Kolečko