ULLH: Akademici se poprvé představí v nové sezoně

Akademici se poprvé představí v nové sezoně

10. září 2022 | univerzitnihokej.cz

Už v neděli 11. 9. se po 139 dnech čekání tým Akademiků vrací na led. Doma přivítají svého přemožitele z loňského finále, tým UK Hockey Prague.

Přestože bilance posledních pěti vzájemných zápasů hovoří vcelku jasně pro pražský tým, Akademici půjdou do zápasu se vztyčenou hlavou a jasným cílem. Zajistit, aby repríza finále skončila v jejich prospěch a mohli se tak radovat z vítězství ve čtvrtfinálovém utkání turnaje Tipsport Unicup. Stejně jako do úvodního zápasu, tak do celé sezóny, vstupují plzeňští hráči s velkým očekáváním a jasným cílem. Minimálně obhájit stříbrné medaile z minulého ročníku Univerzitní ligy ledního hokeje. Trenéři týmu Tomáš Ceperko a Jan Setikovský se drží hesla “těžko na cvičišti, lehko na bojišti.“ Oblíbená suchá příprava odstartovala 1. srpna. Na led pak naskočili Akademici o dva týdny později. Kromě přípravy svých svěřenců na novou sezónu stál před trenéry ještě jeden těžký úkol. Jako každý rok se před startem soutěže uskutečnil tradiční try out, ve kterém vybírali z 45 hráčů ty nejlepší pro širší kádr. Nová sezóna však nepřinesla pouze nové tváře, ale bohužel i odchody. Tým po pěti letech opustili Petr Strmiska, Jakub Švec nebo Eduard Šimůnek. Turnaj je skvělá příležitost zjistit, zda trenéři vsadili na správné koně a jestli se nový tým dokáže dostat do úspěšných stříbrných kolejí toho předešlého.

Jak si vicemistři povedou proti mistrům zjistíme už zítra od 17:00 v plzeňské Ice Aréně. Vstupenky jsou k dostání jako vždy on-line. Tak nažhavte hlasivky, připravte bubny. Akademici jsou zpět!