UFuL: V posledním hracím týdnu si favorité zastříleli

30. května 2022 | futsal.fotbal.cz

Jarní část je u konce! Velmi intenzivní a výživná skupinová fáze 2. ročníku UFL je u konce. Máme jasno o všech postupujících i vítězích skupin. Dva z vítězů skupin se představili i v posledním hracím týdnu. Nejdříve ukázali svou sílu hráči MUNI, kdy na domácí palubovce dokázali zvrátit děsivě vyhlížející poločasový výsledek a nakonec nastříleli soupeřům z UHK 8 branek. Pro které to byl konec v soutěži. Druhý zápas se odehrál na jihu Čech, kde se představila domácí JU a poradila si se svými západními a hlavně oslabenými sousedy ze ZČU. Ti taktéž v soutěži končí.

MUNI versus UHK

Poslední utkání základní skupiny Univerzitní futsalové ligy skupiny Morava jih nabídlo opravdu parádní individuální i týmové výkony a s tím spojenou nádhernou podívanou. Domácí Masarykova Univerzita k utkání proti UHK však nepřistoupila od prvních minut příliš zodpovědně. Skóre utkání se po chybách hráčů MUNI v prvním poločase měnilo pouze 3x a vždy na straně hostujícího týmu, který chyb dokázal perfektně využít. V poločasové pauze měly oba týmy jasný plán. Domácí věděli, že se musí vyvarovat individuálních chyb a vytvořit si šance na to, aby měli příležitost zvrátit utkání na svou stranu. Hosté zase nesměli usnout na vavřínech. Se vstupem do druhého poločasu se právě hráči MUNI častěji dostávali na soupeřovu polovinu a ohrožovali hostující svatyni. Z toho vyplynulo i 8 branek, které se jim podařilo během druhé půle vsítit. Ve druhé půli rozhodla hlavně zkušenost a herní pohoda hráčů domácího týmu, který i přes nepříznivý start do utkání dokázal zvítězit a upevnit si tak první příčku ve skupině.

Ohlasy po utkání:

Lukáš Vránek (MUNI – 2 branky v utkání): „Bylo to velmi těžké utkání, kdy jsme po individuálních chybách rychle prohrávali o 3 branky. Naštěstí se nám podařilo ukázat sílu našeho mužstva a utkání otočit v náš prospěch. Ze začátku se mi osobně moc nedařilo, měl jsem tam 2 velké šance, které jsem neproměnil. Věřil jsem však tomu, že se to musí prolomit a jsem velmi rád, že to vyšlo a podařilo se mi vstřelit branky“.

Marek Vítek (UHK – 3 branky v utkání): „Myslím si, že se dnes odehrálo pro oko diváka velmi povedené utkání. Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání, kdy se nám podařilo dát 2 rychlé branky a v poločase jsme vedli 3:0. Ve druhém poločase se ukázalo, že kluci z MUNI jsou velmi sehraní a předvedli pěknou futsalovou show a nakonec v utkání zvítězili. 3 branky se mi podařilo vstřelit hlavně díky spoluhráčům, protože jsme si vždy na palubovce dokázali vyhovět. Zároveň si myslím, že se nemáme rozhodně za co stydět proti takto kvalitnímu soupeři.

MUNI – UHK 8:5 (0:3)

Branky: 26. Kuchař (Hromek), 32. Kuchař (Šperka), 34. Hromek (Šperka), 39. Vránek (Feik), 40. Šafárik (Hromek), 44. Vránek (Šperka), 48. Feik (Vránek), 50. Šperka (Vránek) – 3. Vítek, 5.Nosek, 7. Vítek, 48. Kretschmer Rozhodčí: Čep, Jurča

MUNI: Tylč (Mosler) – Vránek, Šperka, Hromek (C), Feik, Šafárik, Kuchař

UHK: Lehký (C) – Hanuš, Studynka, Kretschmer, Nosek, Svoboda, Vítek, Kadlec

JU proti ZČU

Utkání mezi JU a ZČU mělo navzdory úvodní brance hostů jednoznačný průběh, neboť domácí tým duelu dominoval. Na první gól Západočechů zareagovala JU takřka ihned a ještě před poločasovou přestávkou přidala i druhou branku. Ve druhé pětadvacetiminutovce už se hrálo víceméně na jednu bránu, jelikož hosté z Plzně už neměli sílu – na jih Čech totiž přicestovali pouze s jedním hráčem na střídání. Konečný výsledek 5:1 tak je ve finálním součtu pro ZČU ještě příznivý.

Ohlasy trenérů:

J. Dvořák (JU): “Dnešní utkání se hodnotí velice krátce a rychle. Bylo to jednoznačné, i když výsledný rozdíl třeba není tolik markantní. Soupeř přijel oslaben v malém počtu a my jsme si s tím dokázali poradit.”

F. Kuťák (ZČU): “Do dnešního utkání jsme nastoupili v malém počtu hráčů, kterým patří velké díky za odvedený výkon. Poměrně brzy jsme šli do vedení, ale naší nekvalitou jsme inkasovali dvě branky do poločasu, takže jsme prohrávali. Ve druhé půli už nám došel dech.”

JU – ZČU 5:1 (2:1)

Branky: 9., 21. Pineau, 33. Hušek, 46. Dřevojan, 50. Sigmund –⁠ 6. Hrouda. Žlutá karta: Kýček Rozhodčí: Kaštánek – Mertl

JU: Dřevojan –⁠ Dočekal, Votava, Strapek, Sigmund, Zástěra, Pineau, Kalousek, Hušek (K).

ZČU: Kasl –⁠ Havlík, Benda, Kýček (K), Milota, Hrouda.