UFuL: Jihočeská, VŠE a UNOB promluvili do bojů o postup ze skupiny

10. dubna 2023 | UFuL | futsal.fotbal.cz

Pomalu ale jistě nám začíná krystalizovat pořadí ve skupinách. Boj o to, kdo postoupí do play-off, je stejně jako loni velice dramatický a napovědět mohly také poslední odehrané zápasy. Jihočeská zůstává nadále stoprocentní, UPOL a ČZU si připsali první letošní výhru a UNOB s VŠE si řekli o své místo ve čtvrtfinále.

Na úvod nás čekal souboj jihu se západem, v němž byli od začátku jasným favoritem domácí hráči Jihočeské. Ti svou roli v prvním domácím zápase, před dobrou diváckou kulisou, potvrdili a poradili si s nebezpečnými protiútoky dobře připravených Západočechů.

Zápas ve Zlíně nabídl první poločas ve znamení parádních výkonů obou brankářů, a tak bezbrankové skóre zlomili Olomoučtí až v závěru druhé půle. O srovnání se hráči domácí UTB pokusili nadějně sehranou power-play, ale po brance Klímy přes celé hřiště se nakonec radovali hráči z Hané.

Futsalisté UJEPu před svými fanoušky na výborný úvod soutěže nenavázali. Střetnutí dvou bronzových týmů z posledních ročníku zvládli lépe poslední ocenění – tým VŠE v Praze. V jejich dresu se podobně jako v bitvě o bronz předvedl Ondřej Žežulka, který vstřelil hattrick a na čtvrtý gól sám nahrál.

Hradecká Karlovka znovu ukázala, že na brněnské soupeře úvody zápasů umí a dostala se hned zkraje do dvoubrankového vedení. Podobně jako v předchozím duelu MUNI zvládli také brněnští vojáci otočit vývoj ve svůj prospěch, když do poločasu nejdříve korigovali skóre a v úvodu druhého poté režírovali obrat. Důležitou výhru tak promluvili do konečného boje o postup z jihomoravské skupiny.

Pod Juliskou se konal zápas dvou doposud neúspěšných pražských týmů – ČZU a VŠCHT. V něm převahu projevila „Zemědělka“, která šla od samého úvodu do vedení, které v průběhu zápasu upevnila až na konečných 10:1. „Dnes se nám konečně podařilo zúročit vše, co jsme si na tréninku zkusili a naše výkony mají tedy vzrůstající tendenci,“ zaznělo z úst trenéra Kozla.