Mezinárodní turnaj ve stolním tenise 2019, Čína, Shanghai

Mezinárodní turnaj univerzit ve stolním tenise

BELT AND ROAD INTERNATIONAL UNIVERSITY STUDENTS TABLE TENNIS INVITATIONAL TOURNAMENT

4. – 9. března 2019, Shanghai, Čína

 

V Šanghaji ve dnech 4. až 9. března proběhl první ročník turnaje Belt and Road International University Students Table Tennis Invitational Tournament.

Česká výprava ve složení Karin Adámková, Karolína Mynářová, Anna Matějovská, Stanislav Kučera, Tomáš Koldas a Michal Blinka v Číně startovala pod hlavičkou olomoucké univerzity a během tří dnů sehrála značný počet kvalitních zápasů.

Na turnaji reprezentovali Česko hráči a hráčky, kteří v té době neměli klubové povinnosti, a také letos hráli Superligu za Czech Team U23. Byla to pro ně výborná zkušenost utkat se s Asiaty během pár dnů ve družstvech i dvouhře. Ubytování, strava i hrací podmínky byly na vynikající úrovni,“ zhodnotil trenér a vedoucí výpravy Petr Nedoma.

Na akci se vedle domácího výběru představily také týmy z Polska, Ukrajiny, Ruska a Japonska, turnaj tak vytvořil vhodné prostředí k navazování mezinárodního přátelství. Během volného dne všichni účastníci poobědvali v centru města a navštívili šanghajské muzeum ITTF.

Byl to nezapomenutelný zážitek, dotkla se nás historie československého stolního tenisu s několika mistry světa jako například Bohumilem Váňou, Ivanem Andreadisem a Marií Kettnerovou,“ přiblížil Nedoma.

Na turnaji, který našel zázemí v obrovském areálu prestižní Shanghai Jiao Tong University, soupeřili stolní tenisté nejprve ve družstvech, poté také ve dvouhře.

Čeští muži obsadili v týmové soutěži čtvrté místo, když v souboji o bronz nestačili 2:3 na Rusko. Ženy skončily páté, zdolaly pouze soupeřky z Ukrajiny. Ve finále obou kategorií porazilo Japonsko domácí Čínu.

V jednotlivcích se o nejlepší český výsledek postarali Karin Adámková a Stanislav Kučera, kteří ve čtvrtfinále nestačili na zástupce hostitelské země. Do hlavní soutěže prošla také Karolína Mynářová, která po prohře s japonskou jedničkou obsadila dělené 9. až 12. místo.

Původně na turnaji měly být čtyři země z Asie a čtyři z Evropy, ale kvůli ne zcela optimálnímu termínu, který se mezitím již jednou přesunoval, nedorazily výpravy Korei a Hongkongu. Každý rok se bude střídat pořadatel, příště je na řadě Polsko,“ uzavřel Nedoma.