Trojnásobným vítězem AM ČR v běhu na lyžích je Pavlásek z ČVUT

Šimon Pavlásek se stal trojnásobným Akademickým mistrem ČR v běhu na lyžích pro rok 2023! Student ČVUT zvítězil jak v individuálním závodě na 10 km klasicky, tak v závodě na 20 km s hromadným startem. Zlato získal také první den Akademického mistrovství ve štafetovém závodě spolu s Annou Votavovou a Ondřejem Zunou.

Netradičně Akademické mistrovství otevřel v pondělí 6. února štafetový závod smíšených trojic, ve kterém s velkým náskokem zvítězila štafeta ČVUT v Praze (Ondřej Zuna, Anna Votavová, Šimon Pavlásek). Stříbrné medaile vybojovali studenti ZČU v Plzni ve složení Martin Vlček, Barbora Beroušková, Martin Kočandrle. Bronzové medaile potom putovali na VŠE do Prahy zásluhou Josefa Žížaly, Elišky Svobodové a Marka Vašátka.

V úterním závodě si mezi ženami pro akademický titul dojela na trase 5 km klasicky Kateřina Svobodová z VŠCHT Praha. Druhá dojela Petra Vitáková ze ZČU v Plzni a třetí Anna Strouhalová z Masarykovy univerzity. Mezi muži v závodě na 10 km klasicky dojel za Pavláskem druhý Daniel Oskar Hozák za UJEP a třetí pak Martin Kočandrle ze ZČU v Plzni.

Ve středečním závěrečném závodě na 10 km volně s hromadným startem mezi ženami zvítězila Petra Vitáková ze ZČU Plzeň a stala se Akademickou mistryní ČR pro rok 2023. Druhá se umístila Iva Vránová z VŠE Praha a třetí Kateřina Svobodová z VŠCHT v Praze. V mužské kategorii za zlatým Pavláskem dojel stříbrný Martin Kočandrle ze ZČU Plzeň a bronzový Dominik Kašpar, student TU Liberec.

V Novém Městě na Moravě se ve Vysočina Aréně opět uskutečnilo Akademické mistrovství České republiky v běhu na lyžích. Na programu od 6. do 8. února 2023 byl štafetový závod tříčlenných smíšených týmů, individuální závody klasicky na 10 km muži a 5 km ženy a závody s hromadným startem na 20 km muži a 10 km ženy. Pořadatelem je Česká asociace univerzitního sportu ve spolupráci s Fakultou sportovních studií Masarykovy univerzity.