Světové univerzitní hry 2025 Porýní-Porúří: Úspěšná inspekční návštěva FISU

Světové univerzitní hry 2025 Porýní-Porúří: Úspěšná inspekční návštěva FISU

 

Ve dnech 5. až 7. května 2021 proběhla inspekční návštěva Mezinárodní federace univerzitního sportu (FISU) v oblasti Porýní-Porúří, kde se připravují na pořádání Světových univerzitních her v roce 2025 (Rhine-Ruhr 2025 FISU World University Games).

Zástupci FISU, Německé federace univerzitního sportu (adh) a Státního kancléřství Severního Porýní-Vestfálska se setkali se zástupci zúčastněných obcí Bochum, Duisburg, Düsseldorf, Essen a Mülheim an der Ruhr, kteří představili sportovní zařízení, sportoviště a hotely a zprostředkoval obraz potenciálního hostitelského regionu.

Ohlédnutí předsedy adh Jörg Förster za touto třídenní inspekcí: “Zvládli jsme další důležitý milník ve výběrovém řízení pro udělení pořádání her FISU v roce 2025 právě v Porýní-Porúří. Díky velké podpoře našich partnerů se nám podařilo poskytnout FISU – navzdory obtížným rámcovým podmínkám souvisejícím s Coronou – různorodý pohled na sportovní a kulturní region Porýní-Porúří. Také jsme mohli společně diskutovat o nadcházejících výzvách. Jsme na dobré cestě dostat hry FISU do roku 2025 do Severního Porýní-Vestfálska. Doufáme v pozitivní rozhodnutí FISU 15. května!

Úřadující předseda FISU Leonz Eder dodává: „Rád bych poděkoval všem zúčastněným za to, že nám umožnili seznámit se s německým konceptem pro region Porýní-Porúří. Cítili jsme nadšení, vůli a sílu uspořádat FISU Světové univerzitní hry 2025 jako skvělou zkušenost pro studenty z celého světa a obyvatel Severního Porýní-Vestfálska i celého Německa. Doufáme, že německý nabídkový proces vyústí v příjemný závěr pro všechny zúčastněné strany.“

Výkonný výbor FISU přijme rozhodnutí o přidělení pořadatelství na svém zasedání v Düsseldorfu dne 15. května 2021. Pokud budou Německu Světové univerzitní hry FISU v roce 2025 přiděleny, dříve známé jako Univerziáda, očekává se, že do Porýní-Porúří v červenci 2025 přicestuje asi 10 000 sportovců a funkcionářů ze 170 zemí. Soutěžit budou během dvanácti dní v 18 různých sportech. Kromě vynikajících sportovních úspěchů bude akce zaměřená také na vědu a inovace a také na mezikulturní a akademické výměny.

 

Sporty

Následujících 15 sportů se musí na programu Letních her povinně objevit: atletika, badminton, basketbal, gymnastika rytmická, gymnastika sportovní, judo, lukostřelba, plavání, rytmická gymnastika, skoky do vody, stolní tenis, šerm, taekwondo, tenis, volejbal a vodní pólo. Program Rhine-Ruhr 2025 FISU World University Games doplní tři volitelné sporty: 3×3 basketbal, beachvolejbal a veslování. Objevují se zde také plány pro přidání para-sportů do soutěžního programu.

Fotky z inspekce

Foto: Land NRW/Borwinkelmann