Stříbro a bronz! Kajakáři přidávají do sbírky další dvě medaile z AMS

Pro stříbro si na kilometrové trati dojel kajakář Tomáš Sobíšek. Druhou bronzovou medaili pro českou akademickou výpravu vybojovaly na dvoustovce deblkajakářky Kateřina Zárubová s Barborou Betlachovou.

Sobotní program Akademického mistrovství světa v rychlostní kanoistice nabídl šest finále s českou účastí. Pro stříbro si na kilometrové trati dojel kajakář Tomáš Sobíšek, který se představil také v deblu na dvoustovce s Jakubem Brabcem, kde brali čtvrté místo. Druhou bronzovou medaili pro českou výpravu vybojovaly na trati 200 metrů deblkajakářky Kateřina Zárubová s Barborou Betlachovou.

Pouhou setinu od bronzového stupínku skončil na dvoustovce kajakář Martin Sobíšek. Další čtvrtou příčku pro český tým přidali deblkanoisté Vojtěch Nováček s Josefem Havlíkem. Kanoistka Alžběta Veverková obsadila na pětistovce pátou pozici. Zítřejší závody nabídnou finálové jízdy na pětistovce (K1 500 muži, K4 500 ženy, K1 500 ženy, C1 500 muži, K2 500 muži, C4 500 muži, K2 500 ženy, K4 500 muži) a kilometru (C1 1000 muži, K4 1000 ženy, K2 1000 muži, C2 1000 muži).

Kompletní program a výsledky najdete zde.