Sportovci ČVUT obsadili 2. místo na Euroroma 2016

V předposledním listopadovém víkendu se sportovní reprezentace ČVUT zúčastnila II. ročníku Světových meziuniverzitních her pořádaných v Římě. Právo reprezentovat naši univerzitu v silné konkurenci 3 kontinentů, 28 zemí, 57 univerzit a asi 1800 sportovců si vybojovalo celkem 72 našich studentů, členů 9 sportovních družstev.

Po sečtení všech výsledků ve 14 nabízených sportovních soutěžích získal náš kolektiv celkově skoro neuvěřitelné 2. místo, a to hned za domácí univerzitou Foro Italico, která však měla možnost na domácí půdě obsadit všechna vypsaná sportovní odvětví. Na třetím místě skončila francouzská univerzita ASUB71 Le Creuseot.

K našemu výraznému úspěchu nejvíce přispěly dva vítězné kolektivy basketbalistek a badmintonistů (za svá vítězství 10 bodů pro svou univerzitu). Plné absolutorium za své sportovní výkony si zaslouží i další medailové kolektivy: stříbrní basketbalisté a tenisté (po 7 bodech) a bronzoví stolní tenisté (5 bodů).

Svým cenným podílem k našemu úspěchu přispěli i futsalistky (za 4. místo 3 body do celkového hodnocení), futsalisté a volejbalistky (za svůj čtvrtfinálový postup po jednom bodu). Na těžké vylosování letos doplatili fotbalisté, kteří nepostoupili ze své skupiny.

Jednotlivé výsledky medailistů

První místa – zlaté medaile

Basketbal ženy (trenér dr. Antonín Ludvík, 16 družstev): ČVUT – Fac. of Medicine Casablanca 50 : 1; – ESADE Barcelona 50 : 11; – Belgrade Fac. of Economics 39 : 6; čtvrtfinále – Univ. Econ. Bratislava 28 : 14; semifinále – Juraj Dobrile University of Pula 31 : 28; finále – Univ. Ss. Cyril and Methodius (Makedonie) 31 : 26.

Zlaté medaile vybojovaly: Hanzlíková Tereza, Hlaváčková Barbora, Pešková Veronika, Plačková Aneta, Šillarová Michaela, Nedbalá Jana, Eichmann Victoria, Wimmerová Nikola a Žampová Karolína.

Badminton (dohled doc. Zdeněk Valjent, 9 smíšených družstev). Jednoznačné vítězství našeho týmu, i když vždy v jednotlivých soutěžích po velkém boji! Jan Vorlík vyhrál soutěž mužů (ve čtvrtfinále vyřadil Lukáše Kurze); Dominika Kurzová zvítězila v soutěži žen (ve čtvrtfinále porazila Terezu Holečkovou); dvojice Jan Vorlík – Dominika Kurzová pak spolu vyhrála soutěž v mixu a Lukáš Kurz spolu s Terezou Holečkovou v něm obsadili 3. místo.

Druhá místa – stříbrné medaile

Basketbal muži (trenér dr. Antonín Ludvík, 20 mužstev) : ČVUT – University Degli Studi Milano 21 : 19; – ESCA Casablanca 20 : 0; – IESEG Paris 51 . 16; ČT – IESEG Lille 28 : 27; SF – ESADE Barcelona 31 : 20; finále – Vytautas Magnus Univ. Kaunas 26 : 44.

Stříbrné medaile získali : Pacák Lubor, Schinko Matěj, Vakrčka Petr, Krempaský Jakub, Kulíšek Jiří, Němec Filip, Smeták Jan, Štípek Jan a Živný David.

Tenis (dohled doc. Zdeněk Valjent, 15 smíšených družstev). Celkově stříbrné medaile. Smíšený pár Sára Bursová – Michal Hartmann obsadil v mixu 2. místo (Tereza Mlynářová – Jan Jochman skončili ve čtvrtfinále); v soutěži žen Sára Bursová a Tereza Mlynářová vybojovaly 3. místa; v soutěži mužů se Michal Hartmann probojoval do čtvrtfinále a Jan Jochman do osmifinále. V cestě za medailí náš smíšený pár narazil na soupeře: – IESEG Lille 6 : 0, – MEF Istanbul 6 : 0, Univ. Zlín 6 : 4 a Foro Italico 4 : 6.

Třetí místo – bronzová medaile

Stolní tenis (dohled doc. Zdeněk Valjent, 15 smíšených družstev). V soutěžích jednotlivců obsadil Václav Hruška 4. místo, Marek Fabíni se probojoval do čtvrtfinále; Michaela Petříková a Helena Houdková postoupily do čtvrtfinále; smíšená dvojice Michaela Petříková – Václav Hruška byli čtvrtí a dvojice Helena Houdková – Marek Fabíni skončili ve čtvrtfinále.

Zapsal doc. PaedDr. Zdeněk Valjent, PhD.