Sportovci ČVUT bronzoví na III. Světových meziuniverzitních hrách v Barcelově

V předposledním listopadovém víkendu se sportovní reprezentace ČVUT zúčastnila III.ročníku Světových meziuniverzitních her pořádaných v Barceloně. Právo reprezentovat univerzitu v silné konkurenci 3 kontinentů, 28 zemí, 68 univerzit a asi 2 500 sportovců si vybojovalo celkem 72 studentů, členů 10 sportovních družstev.Po sečtení všech výsledků v 16 nabízených sportovních soutěžích získal náš kolektiv celkově 3. místo, a to za vítěznou pařížskou Sorbonnes University a egyptskou American University in Cairo. K našemu výraznému úspěchu nejvíce přispěl vítězný kolektiv basketbalistek (za své vítězství 10 bodů pro univerzitu).Plné absolutorium za své sportovní výkony si zaslouží i další medailové kolektivy: stříbrní volejbalisté (7 bodů) a bronzoví tenisté a futsalistky (5 bodů). Svým cenným podílem k našemu úspěchu přispěli i badmintonisté (za 4. místo 3 body do celkového hodnocení), futsalisté, basketbalistky, plavci a stolní tenisté (za svá umístění na 5.–8. místě vždy po jednom bodu). Na těžké vylosování letos doplatily volejbalistky, které suverénně vyhrály svou skupinu, ale prohrály hned následující zápas o postup do čtvrtfinále.