Sport.cz: Jsme černý kůň. Překvapíme. Dominanci v legendárním závodě střídá hecování

Jsme černý kůň. Překvapíme. Dominanci v legendárním závodě střídá hecování

 

16. září 2021 | Praha | Sport.cz | www.sport.cz

Byla to jedna z největších jistot českého sportu. Když se na start Primátorek postaví posádka Dukly, vyhraje. Od roku 1979 byla vždy součástí vítězné osmiveslice. V neděli ale zavedené pořádky skončí, vítězem bude jiný klub.

Zleva veslaři Jakub Podrazil z Veslařského klubu Blesk, Filip Zima ze Slavie, Jan Fleissner z Bohemians a Jiří Šimánek z Českého veslařského klubu Praha. V neděli z nich budou soupeři.

Zleva veslaři Jakub Podrazil z Veslařského klubu Blesk, Filip Zima ze Slavie, Jan Fleissner z Bohemians a Jiří Šimánek z Českého veslařského klubu Praha. V neděli z nich budou soupeři. Michal Krumphanzl, ČTK

Důvodem je snaha pořadatelů zatraktivnit závod, který býval rozhodnutý už na startu. Veslaři Dukly, kteří tvoří domácí veslařskou špičku, se tak rozpustí do svých mateřských klubů. Z olympioniků z Tokia pojede Jakub Podrazil za pořádající Blesk, Jiří Šimánek za ČVK či Jan Fleissner za Bohemians, také se spolu vydatně hecují.

Osmiveslice Dukly se na Vltavě přesto ukáže, vypůjčili si ji veslaři ČVK. „Kluci si mě dobírají, že pojedeme na duklácké lodi a oni musí na těch starších klubových. Trénujeme dvakrát denně, pojedu s klukama, které znám odmala,“ těší se Šimánek, jenž byl v Tokiu na dvojce bez kormidelníka lehkých vah čtvrtý s Miroslavem Vraštilem.

„Už jsem v posádce trochu veterán, můžeme být černým koněm, v zatáčce pod Vyšehradem je možné všechno,“ hlásí Podrazil. „Přál bych si vítězství. Motivace mi nechybí, navíc jsme trošku ve stínu favoritů. Třeba překvapíme,“ věří Fleissner.

Celkem je přihlášeno dvanáct mužských osmiveslic. Přímý přenos vysílá ČT sport v neděli od 10:20 hodin, už v pátek jsou na programu Univerzitní osmy.