Snowboardcrossařka Chourová bere bronz!!!

(2.2.2017)

Kateřina Chourová získala ve snowboardcrossu bronz na univerziádě v Kazachstánu a po čtyřech letech se z této akce dočkala druhé medaile. V Trentu v roce 2013 skončila druhá za pozdější olympijskou vítězkou Evou Samkovou.

Pětadvacetiletá studentka Univerzity Karlovy Chourová v dnešním finále v Almaty dojela třetí za Sarah Devouassouxovu z Francie a Švýcarkou Miriam Wuffliovou. Na konto české výpravy přidala druhou medaili po středečním bronzovém úspěchu skokanky na lyžích Marty Křepelkové.

Další česká snowboardistka Eva Hummelová skončila devátá z deseti závodnic. Mužů se na start postavilo 32. Daniel Sýkora vypadl ve čtvrtfinále a je desátý, Petr Bohůněk obsadil 28. pozici.

Lyžař v boulích Daniel Honzig skončil sedmý, z biatlonové výpravy si ve sprintu nejlépe vedla čtrnáctá Kristýna Černá. S českou účastí dnes ještě vyvrcholí závody sprinterů na lyžích a soutěž krasobruslařek s Eliškou Březinovou.