Akademici už mají první sníh za sebou

 

20. září 2021 | Vojtěch Bartoš | team.ski-o.cz

Ondřej Vystavěl, Jan Hašek, Vojtěch Matuš, Anežka Hlaváčová, Markéta Firešová, Rozálie Kuchařová, Josef Nagy a Vojtěch Bartoš

Ve čtvrtek 9. září vyrazila v rámci přípravy na Zimní světovou univerziádu a Akademické MS akademická část našeho týmu na 10-denní soustředění do slovinské Planice. Hlavním cílem soustředění byl sníh, a jelikož toho se v září v Evropě moc nevyskytuje, posloužil nám 600 metrů dlouhý chlazený tunel, který je součástí Olympijského sportovního centra v Planici. Mimo tunel je v areálu hotel s tělocvičnou a posilovnou, skokanské můstky různých velikostí (včetně mamutího), fotbalové hřiště, hřiště na diskgolf a v zimě několik kilometrů upravovaných lyžařských stop.

Tunel připomínal místy podzemní garáže

Trénink byl rozdělen na 2 části – objemovou a dynamickou. Na objem byly zaměřeny tréninky na lyžích v tunelu, které byly doplněny silovými a dynamickými tréninky „na suchu“. Rozptýlení od kroužení v tunelu poskytl fotbalový zápas proti slovinským středoškolákům, kteří v areálu pobývali na škole v přírodě a týmový turnaj v diskgolfu. Celé soustředění proběhlo za podpory ČAUS.

Pohled na lyžařský tunel zvenku