Univerziáda je pro ně vrcholem kariéry

1.3.2019, Nymburský deník

Tři hokejisté nymburského druholigového týmu budou reprezentovat Českou republiku na zimní univerziádě v ruském Krasnojarsku. Na mezinárodní konfrontaci se všichni tři nominovaní moc těší a berou to jako vrchol své kariéry. Petr Josefus, Daniel Arnošt a Daniel Kolouch odpovídali na čtyři stejné otázky.

Jedním ze tří hráčů Nymburka, kteří budou reprezentovat Českou republiku na univerziádě v ruském Krasnojarsku, je kapitán druholigového mužstva Petr Josefus. | Foto: Deník

Jak se těšíte a jaká jsou vaše očekávání?
Josefus: Těším se moc. Zatím vše, co jsem od trenérů a spoluhráčů o univerziádě slyšel, mě velmi láká. Očekávám velký zážitek z mého prvního letu, pobytu v cizině s reprezentací a mezinárodního turnaje s týmy z celého světa. Nemohu se dočkat zápasů s USA a Ruskem, protože tyto týmy považuji za favority celého turnaje.
Arnošt: Těším se strašně moc. Univerziáda je skvělá a prestižní akce. A očekávání jsou samozřejmě veliká, protože minulá univerziáda v Kazachstánu byla neuvěřitelně zorganizovaná.
Kolouch: Těším se moc. Na žádné podobné akci jsem ještě nebyl, takže je to úplně něco nového, proto jsou očekávání veliká.

Jak vidíte šance českého výběru?
Josefus: Pro mě je to první mezinárodní zkušenost, takže nevím, jak jsou na tom ostatní týmy. Rozhodně tam ale chceme udělat dobrý výsledek. Poslední dvě nebo tři univerziády jsme skončili čtvrtí, tak bych rád pomohl k lepšímu výsledku. Náš tým z přípravných zápasů vidím jako silné mužstvo, které porazilo nejlepší tým druhé ligy, tak si myslím, že máme šanci vylepšit předchozí umístění a přivézt medaili.
Arnošt: Věřím, že se budeme prát o medaile.
Kolouch: Myslím, že máme kvalitní tým a můžeme se porvat o medaili.

Berete univerziádu jako vrchol vaší kariéry?
Josefus: Určitě ano. Reprezentační dres jsem na sobě ještě nikdy neměl a hrát v něm bude něco jiného, takže si to chci co nejvíce užít. Letošní sezona mě v Nymburce neskutečně baví, je to pro mě zatím nejlepší sezona, navíc máme opravdu skvělou partu, ale hrát za reprezentaci bude určitě můj dosavadní vrchol kariéry.
Arnošt: Zatím ano. Přál bych si, abych se posunul ještě výš v kariéře, tak uvidím, jestli se mi to povede.
Kolouch: Určitě ano!

Zdroj: https://nymbursky.denik.cz/hokej_region/univerziada-je-pro-ne-vrcholem-kariery-20190228.html