Gwangju 2015: První utkání fotbalistek

Fotbalistky první zápas proti domácímu týmu bohužel prohrály 1:3. Góly vstřelily 40. Ivaničová (0:1), 70. Kim (1:1), 88. Lee (2:1), 89. 3:1 (Jang).

Do utkání jsme vstoupili aktivně a vytvořili jsme si gólové šance. Ve 20. Ivaničová po průniku do pokutového území obhazovala vybíhající brankářku, ale těsně minula branku. Ve 25. po centru Chlastákové zleva z malého pokutového území prvním dotykem netrefila Svitková branku. Pět minut před koncem poločasu po přihrávce Benýřové a průniku se Ivaničová trefila, prudkou střelou na zadní tyč.V 55. Cahýnová hezky točila střelu k pravé tyči, ale brankářka vyrazila. V 70. po skluzu v pokutovém území faulovala Němečková a soupeř z penalty vyrovnal. V 63. trefila Janků z hranice pokutového území břevno z odraženého míče po rohu. Chvíli po této akci po přihrávce Bartoňové opět z průniku do pokutového území trefila Ivaničová brankářku. V 88. po rohovém kopu a odraženém míči z prostoru zadní tyče střelou k tyči daly soupeřky gól na 2:1 a za minutu po průniku na 3:1.

Trenér A. Misovec: “Utkání se hrálo oboustranně ve vysokém tempu. S kvalitním soupeřem jsme se prezentovali aktivní útočnou hrou. Ze šancí, které jsme si vytvořili jsme nedokázali vstřelit druhý gól. Soupeř vyrovnal z penalty, po netaktickém řešení situace uvnitř pokutového území, kdy nešlo o gólovou šanci. Z několika rohových kopů jsme byli blízko vstřelení gólu. V závěru utkání jsme naopak po rohu a průniku za obranu dostali dva góly. Utkání bylo vyrovnané, mrzí nás neproměněné šance. Doufáme, že ve dvou utkáních ve skupině budeme úspěšnější.

Sestava: Sloupová – Bartoňová, Necidová, Němečková, Janků – Benýřová – Dědinová, Cahynová, Svitková (87. Malinová), Chlastáková (66. Matoušková) – Ivaničová.