První medaile z Univerziády pro českou výpravu vybojovala Brázdová ve střelbě

4. července 2019 | Universiade Napoli 2019 | Česká asociace univerzitního sportu

První medaili pro českou výpravu na Univerziádě v Neapoli vybojovala Brázdová ve střelbě, a hned zlatou! 

První start na Univerziádě vyšel střelkyni Brázdové na výbornou! Lucie Brázdová, studentka Masarykovy univerzity, si v kvalifikaci navíc vystřílela nový osobní rekord 628,1 bodů, když všechny trefy do terče byly “desítkové”. Do finále postoupila ze třetího místa, z celkového počtu 70 startujících střelkyň. V kvalifikaci byla suverénní její největší rivalka Elavenil Valarivan z Indie, která zastřílela velmi vyrovnaně a stanovila tak nový rekord kvalifikací ve vzduchové pušce na 60 ran na Univerziádě.

Finále bylo do poslední chvíle neuvěřitelně napínavé! Na první pozici výsledkové tabule se chvílemi střídala jména Brázdová, Valarivan (Indie) a Lin (Taipei) s každou střelou. Vždy po dvou ranách postupně končily soupěřky jedna za druhou s nejnižším počtem bodů. Vedení Brázdové oproti Indce nebylo nijak výrazné. Šlo tam o desetiny bodu. Lucie Brázdová se dostala mezi nejlepší čtyři střelkyně na čele tabulky a to už nezměnila do konce závodu ani jediná “devítka”, kterou trefila předposlední finálovou ranou. Na fantastický výkon Lucie nedokázaly zareagovat v závěru ani jedna z jejích soupeřek a poslední ranou 10,8 bodu si zajistila zlatou medaili z Univerziády. Výkonem 250,3 bodů ve finále navíc stanovila také nový rekord Univerziády ve střelbě vzduchovou puškou.

“Finále jsem si už jenom užívala!” řekla s úsměvem Lucie Brázdová.


Foto: Markéta Štenclová


Foto: Markéta Štenclová

Pro druhou českou střelkyni Vlastu Bartoníčkovou byl start na letošní Univerziádě také premiérový. Skončila na 36. místě. “Nestřílelo se mi špatně, ale bohužel tam nepadaly tak vysoké desítky jako na tréninku.” dodala po závodě Bartoníčková.


Foto: Markéta Štenclová

Další čeští střelci se do finálových bojů nedostali. Jakub Sochor v kvalifikaci ve střelbě pistolí na 10m skončil na 31. pozici. Pavel Vaněk v trapu skončil devátý. Adam Cipro byl v kvalifikaci vzduchové pušky na 10m dvanáctý.


Foto: Markéta Štenclová

Výsledky ke stažení: results.universiade2019napoli.it

Autor: Markéta Štenclová