Akademické mistrovství České republiky v silniční cyklistice 2020

15. a 16. srpen 2020, Temelín

 

Závod vypisuje: Česká asociace univerzitního sportu
Pořadatel: KC Slavia Praha, z.s., ředitel závodu MUDr. Pavel Jelínek, pavel.jelinek@kcslaviapraha.cz, 728 891 123
Místo konání soutěže: elektrárna Temelín
Termín soutěže:

  • časovka jednotlivců 15. 8. 2020, od 14:00 se startovním intervalem 1 minuta.
  • silniční závod  16. 8. 2020, společný slavnostní start ve 12:00, ostrý start cca v 12:15

Přihlášky: prostřednictvím formuláře na webu závodu kcslaviapraha.cz/velka-cena

Kompletní propozice ke stažení:

Trať závodu:
Časovka jednotlivců – rovinatý plně uzavřený okruh mezi obcí a elektrárnou Temelín. Povrch tvořen z 90% kvalitním asfaltem a z 10% panelovou silnicí
Silniční závod – 

  • slavnostní start: před infocentrem elektrárnou Temelín
  • ostrý start: Hněvkovice na pravém břehu Vltavy
  • závodní okruh: Hněvkovice na pravém břehu Vltavy – H. Kněžeklady – Pořežany – Tuchonice – Modrá Hůrka – Štipoklasy – D. Kněžeklady – Třitim – Hněvkovice na pravém břehu Vltavy
  • dojezd do cíle: Hněvkovice na pravém břehu Vltavy – přehrada Hněvkovice – ETE
  • cíl bude umístěn cca 200 metrů před křížením hlavní silnice č. 105

Trasa vede po silnicích s asfaltovým povrchem vhodným pro silniční kolo. Účast na trekingovém či horském kole je také možná.

Délka trati:
Časovka jednotlivců – 3× 6,57 km okruh = 20 km, závodník je sám zodpovědný za počítání absolvovaných okruhů a za správné odbočení do cílového koridoru na konci 3. okruhu.
Silniční závod – 5× okruh + dojezd do cíle = 100 km (převýšení 1820 m), po dokončení pátého okruhu vedoucím závodníkem bude nájezd na okruh uzavřen a všichni závodníci (včetně těch se ztrátou jednoho či více okruhů) budou nasměrování do cíle.

Prezence závodníků: 
Časovka jednotlivců – infocentrum elektrárny Temelín v den závodu od 10:00 do 12:30

Silniční závod – infocentrum elektrárny Temelín. Den předem v době prezentace na časovku jednotlivců nebo v den závodu od 9:00 do 11:00.
Startují: O titul Akademického mistra ČR mohou usilovat studenti akreditovaných vysokých škol ČR všech forem studia a studenti VOŠ. Student je povinen se prokázat platným výkazem o studiu (index, ISIC karta, kopie diplomu). Sportovec musí být studentem vysoké školy nebo vyšší odborné školy, která ho přihlašuje nebo na příslušné škole ukončil studia v kalendářním roce 2020. O titul nemohou usilovat studenti, kteří mají studium přerušeno nebo byli přijati ke studiu a ještě neobdrželi doklady o přijetí. O titul mohou usilovat zahraniční studenti, kteří studují na českých vysokých školách nebo jsou přijati na studijní pobyty (např. v rámci programu Erasmus).

Titul: Udělení mistrovského titulu “Akademický mistr ČR pro rok 2020” je podmíněno minimální účastí 4 sportovců/sportovkyň v každé disciplíně.

Startovné: Zdarma (startovné za akademiky hradí ČAUS)
Každý závodník obdrží při prezenci startovní balíček obsahující dárky od našich partnerů a po silničním závodě občerstvení zdarma.
Akademikům je navíc možné vyplatit finanční příspěvky na dopravu a ubytování z rozpočtu ČAUS (nutno odevzdat pořadateli řádně vyplněný cestovní doklad, který bude následně předán ČAUS k proplacení – doklad ke stažení na webu ČAUS).
Mechanická vozidla:
nejsou povolena
Vyhlášení: silniční závod – 1 hodinu po dojezdu vítěze dlouhé trasy. Vyhlášeni budou tři nejlepší akademici/-čky.

Další: Závod se koná v rámci Velké ceny Temelína. 

Kompletní informace na webu závodu kcslaviapraha.cz/velka-cena 

Závod se koná za plné uzavírky silničního provozu. Trať bude vyznačena šipkami a na důležitých křižovatkách budou přítomni pořadatelé.