FISU Young Reporters Programme 2019

 

FISU zahrnuje více než univerzitní sportovní soutěže a Program mladých reportérů je toho důkazem. Na každou letní univerziádu je vybíráno 12 mladých sportovních novinářů z vysokých škol, kteří natáčí reportáže v průběhu 12 soutěžních dnů Univerziády.

Po velmi úspěšných ročnících programu FISU Young Reporters na letních univerziádách, se FISU rozhodla dát poprvé možnost také mladým reportérům na 29. Zimní Univerziádě v Krasnojarsku, Rusko. Tento program je určený studentům i čerstvým absolventům žurnalistiky. Tato plně hrazená iniciativa přináší reportérům jedinečnou příležitost stát se součástí oficiálního novinářského týmu, v rámci kterého budou mít na Univerziádě plnou akreditaci, díky které získají plný přístup do Vesnice, kde budou ubytovaní sportovci, tak na všechna soutěžní místa, stejně tak jako ostatní profesionální novináři. S tímto přístupem tito mladí žurnalisté mají možnost provedou diváky zákulisím závodů, kde objevují perličky a zajímavé příběhy, a rozvíjejí tak své dovednosti vyprávění příběhů.

Pokud máte zájem se zúčastnit tohoto programu, nebo víte o někom, kdo by se na tuto pozici hodil, neváhejte a přihlašte se nebo informujte svého kamaráda o této možnosti. Termín pro přihlášky se blíží – je otevřen pouze do 31. července 2018.

Velmi úspěšná byla také naše mladá reportérka Lucie Hrdličková (CZE) na letní univerziádě v Gwangju 2015, která získala oficiálně titul FISU Young Reporter. Naučila se dokonce v rámci její reportáže Australský taneček.

Více o programu v rámci letních univerziád: www.fisu.net/programmes/young-reporters-programme

Ke stažení: