hokej.cz: Premiérová slavnost ULLH: pohár pro Engineers, nejužitečnějším hráčem Kulich

Premiérová slavnost ULLH: pohár pro Engineers, nejužitečnějším hráčem Kulich

 

27. května | hokej.cz

Premiérový ročník Univerzitní ligy ledního hokeje (ULLH) zakončilo slavnostní předání individuálních trofejí a poháru pro mistry, kterými se stali hokejisté Engineers Prague. Vyhlášení proběhlo v pražské Síni slávy českého hokeje za přítomnosti šéfa hokejového svazu Tomáše Krála, rektora Karlovy Univerzity profesora Tomáše Zimy a dalších osobností.


Pohár pro vítěze převzal tým Engineers Prague. Foto: Karel Švec, Český hokej

UULH má za sebou první sezonu, která byla nadmíru úspěšná. „Když jsme tenhle projekt připravovali, moc lidí nám nevěřilo. Jsme rádi, že se všechno podařilo. Začínali jsme před rokem a nyní můžeme říci, že sezona byla úspěšná,” uvedl Tomáš Hlaváček, předseda České asociace univerzitního hokeje.

Nová univerzitní soutěž zaujala. Nabízela zajímavou podívanou, v oblasti marketingu představila trošku jiný formát, než známe z profesionálního hokeje. ULLH oslovila také fanoušky. „Odehrálo se 80 napínavých utkání, ze kterých vzešel mistr ligy. Dva zápasy vysílala přímým přenosem Česká televize a univerzitní bitvy navštěvovaly mnohatisícové návštěvy. Zároveň se nikdo vážně nezranil, o soutěž byl v hokejovém prostředí zájem,“ připomněl Hlaváček.

Soutěž měla podporu Českého hokeje. „O přínosu ULLH jsem nikdy nepochyboval a od začátku věřil, že se záměr podaří. Sport a studium k sobě v normální společnosti patří,” řekl šéf svazu Tomáš Král. „Spojení studia se sportování je úžasné, má to vysokou společenskou úroveň. Musím přiznat, že dnešní generaci závidím. Když já studoval, podobné možnosti nebyly,” doplnil.


Předsedkyně ČAUS Ivana Ertlová vpravo na fotografii. Foto: Karel Švec, Český hokej

Podle jeho slov je projekt univerzitní hokejové ligy inspirativní. „Ostatní sporty mají rukavici hozenou hodně vysoko,” usmál se. ULLH se těšila také podpoře společnosti BPA Sport marketing, jež je dlouholetým partnerem Tipsport extraligy, českého hokeje a od loňského také ULLH. „Byli jsme osloveni poměrně krátce před startem sezony. Myšlenka nás zaujala, rozhodli jsme se pomoci odstartovat něco nového,” zmínila Jana Obermajerová, předsedkyně představenstva BPA.

Soutěž získala dva důležité partnery ~ společnosti Tipsport a Kaufland. „Společnost Tipsport vnímá Univerzitní hokejovou ligu jako zajímavý projekt, který doplňuje široké spektrum sportovních projektů, které podporujeme. Nabízí nám také zpestření nabídky pro sázkaře, kteří ji už v prvním ročníku soutěže často využívali a navíc zápasy univerzitní hokejové ligy byly také v nabídce TV Tipsport a jejich sledovanost nás příjemně překvapila,” připomněl Martin Ptáčník, manažer sponzoringu společnosti Tipsport, která je generálním partnerem ULLH.


Vítěz prvního ročníku ULLH tým Engineers Prague. Foto: Karel Švec, Český hokej

Hlavní náplní velmi příjemné slavnosti na půdě Síně slávy českého hokeje bylo vyhlášení cen pro nejlepší hráče. Trofej pro nejlepšího brankáře převzal Aleš Příhoda, mezi beky vládne Dominik Havelka. Nejlepším útočníkem je Tomáš Vochozka, nejproduktivnějším hráčem Marek Kovalski. Cenu pro nováčka sezony převzal Jan Kalus, trenérem roku je David Oulík a nejlepším manažerem Daniel Jochman.

Nejcennější trofej pro nejužitečnějšího hráče ročníku 2019-20 náleží Davidu Kulichovi, jenž posléze s parťáky z týmu Engineers Prague převzal pohár a zlaté medaile pro historicky první mistry ULLH.

Majitelé trofejí ULLH za sezonu 2019-20

Nejlepší brankář: Aleš Příhoda (Engineers Prague).
Nejproduktivnější hráč: Marek Kovalski (BO Ostrava Vítkovice Steel)
Nejlepší obránce: Dominik Havelka (UK Hockey Prague)
Nejlepší nováček: Jan Kalus (HC Masaryk University)
Nejlepší útočník: Tomáš Vochozka (Black Dogs Budweis)
Nejlepší trenér: David Oulík (Black Dogs Budweis )
Nejlepší manažer: Daniel Jochman (VUT Cavaliers Brno)
Nejužitečnější hráč sezony: David Kulich (Engineers Prague)