Pražské univerzity si rozdělily všechny tituly na Akademickém MČR 2020 ve veslování na trenažéru

Pražské univerzity si rozdělily všechny tituly na Akademickém MČR 2020 ve veslování na trenažéru

2.3.2020 | www.veslo.cz

Sobota patřila Akademickému mistrovství ČR 2020 v jízdě na veslařském trenažéru, které se uskutečnilo ve Sportovní hale TJ Bohemians Praha. Mistrovský závod byl současně závěrečným kolem třídílného Poháru univerzit 2019/20. O všech 7 triumfů se podělily tři pražské vysoké školy.  V individuálních závodech se nejvíce dařilo zástupcům České zemědělské univerzity v Praze, jejíž veslaři vybojovali tři vítězství ze čtyř závodů. Poslední individuální titul zamířil na Vysokou školu ekonomickou v Praze. Reprezentanti Univerzity Karlovy naopak ovládli všechny kategorie týmových soutěží čtyřek a ke třem zlatům přidali další dvě medaile.

Nejtěsnější souboj přinesl závod mužů. Úřadující mistr Evropy do 23 let Jan Potůček o 1,8s udolal obhájce titulu Jiřího Čápa (VŠE). Na bronzové pozici dojel s již výrazným odstupem Filip Zima (UK). Naopak o nejlepší výkon celého šampionátu se podle očekávání postarala Marie Natalie Jurková. Česká rekordmanka zajela další skvělý čas a druhou Annu Žabovou (UK), která obhajovala loňské vítězství, porazila o více než 20s. Na třetím místě se umístila Tereza Pukowská z Vysoké školy báňské v Ostravě.

Poslední zlato pro ČZU vyjel Petr Bláha, jenž za sebou v kategorii mužů lehkých vah nechal o více jak 10s Vojtěcha Nováka (UPOL) a Radima Štěpána (VUTB). Souboj o vítězství v kategorii žen lehkých vah se odehrál mezi dvěma loňskými reprezentantkami do 23 let. O necelé 3s zvládla 2km dlouhou trať rychleji Zuzana Valsová před Nikolou Vičíkovou (UK). Třetí pozice patří Lucii Stoklasové z UK Praha, která po loňském stříbru vybojovala další medaili.

Anna Žabová přidala k individuální stříbrné medaili také dvě vítězství na čtyřkách, které se jezdí na časový úsek 4 minut. Pro zlatou odměnu si dojela v mixované posádce a také ve čtyřce žen. V mixech ji kromě Terezy Škvorové doplnili také André Rédr s Janem Chládkem, kteří tak získali také po dvou zlatých medailích, jelikož společně s Tomášem Jelínkem a Radimem Hladíkem vybojovali vítězství i v závodě mužů. O těsné vítězství Univerzity Karlovy v ženském souboji se kromě Anny Žabové zasloužily ještě Barbora HanzlováNikola Vičíková a Lucie Stoklasová.

V rámci Akademického MČR 2020 se jel také vložený závod žen bez akademického statusu, kterého se zúčastnily Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou připravující se na účast na Olympijských hrách 2020 v Tokiu. Parádní formu předvedla především Lenka, které se podařilo zajet čas 6:57,9.

Kompletní výsledky Akademického MČR 2020 v jízdě na veslařském trenažéru a konečné pořadí Poháru univerzit 2019/20.